Pono Poperio pingvinai (knyga)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Mr. Popper's Penguins
Pono Poperio pingvinai viršelis.jpg
Autorius(ė) Richard ir Florence Atwater
Žanras Vaikų romanas
Originalus leidimas
Pavadinimas Mr. Popper's Penguins
Šalis JAV
Kalba anglų k.
Išleista 1938
Lietuviškas leidimas
Vertėjas(a) Irmina Domeikienė, Linas Ruzgys
Leidykla Obuolys
Išleista 2011
Puslapių 224
ISBN 0-316-05842-4, ISBN 0-316-05844-0

Pono Poperio pingvinai (angl. Mr. Popper's Penguins) - vaikų knyga, parašyta Ričardo ir Florencės Atvaterių ir išleista 1938 m. Knygoje pasakojama apie vargšą namų dažytoją poną Poperį ir jo šeimą, kurie gyvena mažame Stilvaterio mieste apie 1930-uosius metus.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Ponas Tomas Poperis yra vargšas namų dažytojas, kuris svajoja aplankyti daug pasaulio vietovių. Tomas yra aistringas skaitytojas ir dažniausiai skaito žurnalus apie įžymius žmones ir tolimus kraštus. Vieną dieną Poperių šeima radijuje išgirsta laidą vedamą admirolo Dreiko, kuris tiria Antarktiką. Admirolas atsako į pono Poperio laišką tiesioginiame eteryje ir pažada jam staigmeną paštu.

Staigmena, pasirodo, yra pingvinas, kuris atkeliauja didžiulėje dėžėje. Ponas Poperis pingviną pavadina Džeimso Kuko garbei Kapitonu Kuku. Tomas išvalo savo šaldytuvą, kad pingvinas galėtų čia miegoti. Einant laikui Poperiai pastebi, kad Kapitonas Kukas auga, bet sveikata blogėja. Poperis kuratoriaus paprašo didelio akvariumo. Kuratorius atrašo, kad akvariumą turi pingvinė patelė Greta, kuri, deja, patiria tokius pačius simptomus, ir spėja, kad jie tiesiog yra vieniši. Netrukus Poperiai pašte gauna ir antrą savo pingviną.

Pingvinų pora pagyvina vienas kitą savo buvimu. Kadangi abu paukščiai negali tilpti į šaldytuvą kartu, ponas Poperis atidaro langą, kad įleistų šaltą žiemos orą ir paverčia virtuvę sniego buveine. Kadangi toks sprendimas neveiks pavasarį, Ponas Poperis perkelia viską į viršesnį aukštą ir įrengia pingvinams buveinę.

Laikui bėgant Greta padeda kiaušinį. Ji toliau juos deda kas tris dienas, kol kiaušinių skaičius pasiekia dešimt. Kadangi pingvinai įprastai nededa tiek daug kiaušinių, ponas Poperis pasiryžta pakeisti klimatą savo namuose prie pingvinams įprasto. Kai kiaušiniai išsiperi, Poperių šeima turi net dvylika pingvinų, kuriuos reikia maitinti ir tuomet rangovas ieško pinigų savo namų ūkiui.

Ponas Poperis nusprendžia pinigus išleisti dvylikos pingvinų dresavimui ir daryti cirko pasirodymų numerius. Pasirodymai debiutuoja vietiniame teatre ir greitai "Poperio dresiruoti pingvinai" yra rodomi visoje šalyje. Bet Niujorke pingvinai sukelia bėdą - pasirodo ne tame teatre. Ne to teatro yra labai supykęs ir poną Poperį bei jo pingvinus suima.

Admirolas Dreikas, atvykęs pažiūrėti pingvinų pats, sumoka užstatą už poną Poperį. Po pokalbio su admirolu, ponas Poperis supranta, kad šou verslas nėra pingvinų gyvenimas. Dreikas pasiima pingvinus į ekspediciją Šiaurės ašigalin, kur jie bus išleisti eksperimentams Arktyje. Poperiai nuliūsta, kad reikia atsisveikinti su pingvinais, ypač ponas Poperis - kol admirolas Dreikas pasikviečia jį kartų į kelionę. Poperiai atsisveikina su ponu Poperiu ir pingvinais, vykstančiais į Šiaurės ašigalį.

Originalus anglų kalbos knygos viršelis

Apdovanojimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pono Poperio pingvinai 1939 m. buvo pavadinta Niuberio garbės knyga (Newbery Honor Book).

Leidimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Filmas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pagrindinis straipsnis: Pono Poperio pingvinai

20th Century Fox pritaikė šią knygą kinui ir sukūrė filmą tokiu pat pavadinimu. Režisierius - Mark Waters; aktoriai - Jim Carrey, Carla Gugino, Angela Lansbury ir kt. Premjera - 2011 m. birželio 17d. (Lietuvoje 2011 m. birželio 24d.).