Pono Poperio pingvinai (filmas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Pono Poperio pingvinai
Mr.Popper'sPenguinsTeaser.jpg
PavadinimasMr. Popper's Penguins
Kilmės šalisJAV
RežisieriusMark Waters
Prodiuseris (-iai)John Davis
Jordan Kerner
Scenaristas (-ai)Sean Anders
John Morris
Jared Stern
KompozitoriusRolfe Kent
VaidinaJim Carrey
Carla Gugino
Madeline Carroll
Angela Lansbury
Kelli Barrett
Philip Baker Hall
Olga Merediz
Metai2011
ŽanrasKomedija
Pagal knygąPono Poperio pingvinai. Autoriai:
Richard ir Florence Atwater
Trukmė94min.
KalbaAnglų
Premjera2011 m. birželio 17d.
Premjera Lietuvoje2011 m. birželio 24d.
IMDb įrašas

Pono Poperio pingvinai – gyvo veiksmo šeimos komedinis filmas, kurio platintojas 20th Century Fox. Filmo pagrindinį vaidmenį Tomą Poperį atlieka Jim Carrey. Šis filmas paremtas pagal Richard ir Florence Atwater knygą tokiu pačiu pavadinimu. Filmo premjera turėjo būti 2011 m. rugpjūčio 12d., bet ji įvyko anksčiau – 2011 m. birželio 17d. (Lietuvoje 2011 m. birželio 24d.).

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Ponas Tomas Poperis (Jim Carrey) yra išsiskyręs nekilnojamojo turto agentas, kurio tėtis keliavo aplink pasaulį savo sūnaus vaikystės metu. Kai keliautojas miršta, Tomas ant savo durų slenksčio randa dėžę, kurioje yra pingvinas. Galiausiai, dėl nesusikalbėjimo, Poperį pasiekia net šeši pingvinai. Iš pradžių jis pingvinus norėjo atiduoti vietiniam zoologijos sodui, bet Tomo vaikai įsimyli juos, tad jis nusprendžia pasilikti paukščius. Tuo pat metu Poperiui duodama užduotis nupirkti Žaliąją Taverną – seną restoraną, kuriame jis vaikystėje valgydavo su savo tėčiu. Įmonė, kurioje dirba Tomas, ketino šį pastatą nugriauti ir pastatyti naują. Tačiau šio restorano pagyvenusi savininkė parduos jį tik žmogui, kuris nusakys tikrąją pastato vertę.

Turėdamas pingvinus Poperis suartėja su savo vaikais, taip pat pradeda iš naujo susitikinėti su jų mama, buvusia savo žmona. Pingvinai padeda tris kiaušinius. Du kiaušiniai išsiperi, o likęs – ne. Poperis tampa apsėstas nuo paskutinio kiaušinio, kuris vis neišsiperi, taip pat praranda savo darbą. Suprasdamas, kad kiaušinis negali būti išsaugotas, Poperis pajaučia, kad jis negali auginti pingvinų ir dovanoja juos į zoologijos sodą. Tada jis orientuoja savo dėmesį į Žaliosios Tavernos pirkimą. Tačiau Tomo vaikai ir buvusi žmona yra nusivylę jo sprendimu.

Tuomet Poperis randa pamestą laišką nuo tėčio, kuris buvo pristatytas kartu su pirmuoju pingvinu. Jame tėtis rašo, kad sūnus laikytų savo vaikus, mylėtų juos taip, kaip šis pingvinas mylėtų jį. Tomas jaučiasi kaltas dėl savo poelgio atiduodant pingvinus ir nusprendžia vykti į zoologijos sodą ir susigrąžinti jų. Kartu su buvusia žmona ir vaikais Poperis išgelbsti pingvinus, kurie turėjo būti išskirti ir parduoti kitiems zoologijos sodams. Matydama, kaip Poperis susijungia su savo šeima ir išgelbsti pingvinus, Žaliosios Tavernos savininkė sutinka jam parduoti restoraną. Užuot griovęs, Tomas atnaujina šį restoraną ir atidaro jį iš naujo.

Filmo pabaigoje Poperis su savo šeima ir pingvinais išvyksta į Antarktiką, palikdamas paukščius su jų giminaičiais. Tomo pirmasis pingvinas, Kapitonas, padeda dar vieną kiaušinį. Poperis savo vaikams pareiškia, kad jie grįš čia kai kiaušinis išsiperės.

Aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aktorius – vaidmuo

Produkcija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pono Poperio vaidmenį turėjo atlikti Ben Stiller ir režisuoti turėjo Noah Baumbach; tačiau jie abu iškrito. Owen Wilson, Jack Black ir Jim Carrey buvo laikomi vieninteliais aktoriais, kurie galėjo pakeisti Stiller'į. Vaidmuo atiteko Carrey’iui. Mark Waters buvo skirtas režisieriumi. Filmavimo darbai prasidėjo 2010 m. spalį ir baigėsi 2011 m. sausį.

2010 m. rugsėjo 21d. buvo patvirtinta, kad prie komandos prisijungė Carla Gugino.

Ritmo ir atspalvių studijos (Rhythm and Hues Studios) tam tikruose kadruose pingvinus padarė animaciniais.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]