Petras Visockis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Petras Visockis (1908 m. vasario 7 d. Lapiškiuose, Biržų raj. – 1974 m. lapkričio 27 d. Kaune) – dainininkas (bosas), pedagogas ir chorvedys.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

19201928 m. mokėsi Biržų gimnazijoje, kur iš mokytojo Apolinaro Likerausko pramoko ir muzikos. 19281938 m. Kauno muzikos mokykloje ir konservatorijoje studijavo dainavimą (dėst. O. Marini klasė), chorvedybą (Nikodemo Martinonio klasė). Studijuodamas dainavo vyrų kvartete, (Stepas Graužinis, Pranas Sližys, Julius Duršliokas, Petras Visockis), Kauno Darbo rūmų operetėje ir kitur, daug koncertavo.

Vėliau vadovavo Aleksoto šaulių būrio chorui (90 dalyvių), kurį paruošė 1938 m. Klaipėdoje vykusiai dainų šventei, surengė koncertų. Padėjo organizuoti ir įsteigti Kauno muzikinį teatrą ir buvo vienas iš pirmųjų operetės solistų.

19421948 m. dainavo Kauno operos ir baleto teatre, 19481952 m. – Klaipėdos muzikiniame dramos teatre. Minėtuose teatruose sukūrė nemaža įsimintinų vaidmenų. Klaipėdos muzikos mokykloje dėstė dainavimą, buvo choro dirigavimo skyriaus vedėjas ir choro vadovas, vadovavo medicinos mokyklos merginų chorui.

Nuo 1952 m. – Kauno miesto daugelio įstaigų ir įmonių mėgėjų chorų, vokalinių ansamblių ir solistų mokytojas. Po keletą metų buvo Kauno politechnikos instituto studentų mišriojo choro „Jaunystė“ ir Kauno vyrų choro „Perkūnas“ chormeisteris. Apie 20 metų vadovavo Kauno mokytojų namų moterų vokaliniam ansambliui, kuris daug koncertavo ir buvo vienas iš geriausių meno mėgėjų kolektyvų Kauno mieste. Taip pat ilgai dirbo su Kazlų Rūdos miškų ūkio mišriuoju choru, kuris irgi rengė koncertus, dalyvavo rajonų ir respublikinėse dainų šventėse. Nuo 1969 m. dėstė dainavimą Marijampolės kultūros mokykloje.

Išaugino sūnų muziką Virgilijų; muziko – dirigento kelią pasirinko ir vaikaitis, taip pat Virgilijus. 1998 m. spalio 17 d. Miko ir Kipro Petrauskų namuose Kaune pažymėtas P. Visockio gimimo 90-metis.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Boleslovas Zubrickas. Pasaulio lietuvių chorvedžiai: enciklopedinis žinynas. Vilnius, 1999. Informacijos publikavimui gautas žodinis autoriaus leidimas.