Petras Variakojis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta šaltinių ar nuorodų į juos.
Jūs galite padėti Vikipedijai įrašydami tinkamas išnašas ar nuorodas į šaltinius.
Petras Variakojis
Gimė 1957 m. gegužės 11 d. (63 metai)
Veikla lietuviško cirko artistas-klounas, oro gimnastas (karjeros pradžioje), dresuotojas. Seniausios Lietuvos cirko artistų dinastijos atstovas. Vienintelio Lietuvoje profesionalaus „Baltijos cirko“ įkūrėjas ir direktorius.

Petras Variakojis (g. 1957 m. gegužės 11 d. Kaune) – lietuviško cirko artistas-klounas, oro gimnastas (karjeros pradžioje), dresuotojas. Seniausios Lietuvos cirko artistų dinastijos atstovas. Vienintelio Lietuvoje profesionalaus „Baltijos cirko“ įkūrėjas ir direktorius.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1976 m. baigė Maskvos estrados ir cirko meno mokyklą. Cirko arenoje debiutavo su oro gimnastikos numeriu „Oro skrydis“ (atlikdavo 5 gimnastai). Netrukus vedė tos pačios cirko mokyklos auklėtinę Olgą – dviračių figūristę.

Nuo 1981 m. kartu su žmona Olga kolektyvo „Vilnius“ programoje atgaivino populiarų dresūros numerį su kiaulėmis – „Piemenaitė ir piemuo“. Per liepsnojančius lankus šokančios kiaulės, su humoru vadintos „Baltijos tigrais“ – ne vienerius metus buvo „Vilniaus“ reklaminis veidas. Numeris, kuris buvo rodytas ir užsienio cirkuose, arenoje gyvavo iki 1996 m.

1995 m. įkūrė viešąją įstaigą „Baltijos cirkas“. Yra šio cirko direktorius ir artistas.

2000 m. P. Variakojui suteiktas Rusijos cirko meno akademijos akademiko vardas.

2007 m. P. Variakojis apdovanotas sidabriniu Rusijos cirko meno akademijos garbės ženklu.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]