Paviršinė vėryba

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Įvėrinys smilkinio odoje – vienas iš paviršinės vėrybos atvejų

Paviršinė vėryba (angl. surface piercing) – vėryba, kai įvėriniai įveriami per odą plokščiame kūno paviršiuje, kuris nėra ryškiai išgaubtas. Įvėrimo kanalas ir įvėrinio strypelis eina lygiagrečiai odos paviršiui (kitais atvejais paprastai įvėrinys įveriamas stačiai odai).

Kartais paviršinių įvėrinių kanalai sunkiai gyja, nes audiniai atmeta įvėrinį kaip svetimkūnį. Įvėrinys iškeliamas aukštyn, link odos paviršiaus.[1] Gerai parinkti vėrimo vieta ir pats įvėrinys sumažina atmetimo tikimybę. Gerai įvertas paviršinis įvėrinys gali laikyti virš 3 mėnesių, kelerius metus ar dar ilgiau.

Tinkamiausi paviršiniai įvėriniai yra hanteliukai. Kartais naudojami tefloniniai hanteliukai, kuriuos kai kas vertina dėl lankstumo.

Paviršinių įvėrinių tipai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Daugiau ar mažiau įprasti paviršiniai įvėriniai yra:

Atmetimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kartais kūnas atmeta įvėrinius kaip svetimkūnius, kaip rakštis. Tuomet vėrimo kanalas negyja, o per jį einantis įvėrinys išstumiamas, Atmetimo reakcijos požymis yra nenormalus paraudimas apie įvėrimo kanalą. Vėliau gali taip būti, kad įvėrinys ima matytis pro odą. Tokį įvėrinį turintis žmogus įvėrinio vietoje gali justi kaitimą, suerzinimą, niežulį. Tokiu atveju rekomenduojama nedelsiant kreiptis į profesionalų įvėrėją ar gydytoją. Atmetimo reakcija gali būti pavojinga, ji gali rodyti rimtą infekciją kūno audiniuose. Atmetimas yra dažnas darant bambos ar antakių įvėrinius.

Atmetimas priklauso nuo įvėrinio vietos, kraujotakos, įvėrimo kanalo dirginimo bei bendro imuniteto. Kuo žmogus sveikesnis, tuo mažiau būna įvėrinių sukeltų komplikacijų.

Atmetimas paprastai vadinamas įvėrinio atmetimo sindromu (angl. piercing rejection syndrome).

Siekiant apsisaugoti nuo atmetimo rekomenduojama įvėrimo vietą pirmas kelias savaites plauti kelis kartus per dieną. Tam naudojamas fiziologinis tirpalas ar nejodizuotos druskos tirpalas. Plaunant svarbu nejudinti įvėrinio. Nerekomenduojama plauti etanoliu, vandenilio peroksidu ar tepti tepalais.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]