Paul Rodgers

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Paul Rodgers

Paul Rodgers 2005 m. ture
Biografija
Gimė1949 m. gruodžio 17 d. (74 metai)
ŽanraiRokas, bliuzrokas, hardrokas


Paul Rodgers (g. 1949 gruodžio 17 d.) – Anglijos roko atlikėjas, geriausiai žinomas kaip grupių Free ir Bad Company narys. Prieš pradėdamas karjerą kaip solo artistas jis grojo grupėse The Firm ir The Law.

1960: Free[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Paul Rodgers gimė miestelyje šiaurės Anglijoje. Jis grojo vietinės reikšmės grupėje The Roadrunners, kuri vėliau pakeitė pavadinimą į The Wildflowers. Kiti grupės nariai buvo Micky Mood (vėliau grojo Whitesnake) ir Bruce Thomas (vėliau grojo Elvis Costello and the Attractions). 1968 m. Rodgers pasirodė britų scenoje su bliuzroko grupe Free. 1970 m. su daina All Right Now pateko į radijo topus. Free išleido keturis albumus, kuriuose buvo sujungti bliuzas, baladės ir rokas. 2000 m. daina All Right Now buvo leista radijo eteryje virš 2 mln. kartų.

1970: Bad Company[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Savo kitą muzikinę grupę, Bad Company, Rodgers įkūrė kartu su buvusiu "Mott the Hoople" bosistu Mick Ralphs. 19731982 m. Bad Company sėkmingai koncertavo turuose, išleido keletą hitų: Feel Like Making Love, Can't Get Enough, Shooting Star, Bad Company. Dainose Bad Company ir Run With The Pack Rodgers grojo pianinu, Rock and Roll Fantasy – gitara, baladėje Seagull – visais instrumentais. 1982 m. Rodgers išėjo iš grupės. Iki to laiko Bad Company buvo spėjusi išleisti šešis platininius albumus. 1973 m., kai iš Deep Purple pasitraukė vokalistas Ian Gillan, grupė pabandė pasamdyti Paul Rodgers, bet šis atsisakė.

1980[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1983 spalį Rodgers išleido savo pirmajį solo albumą Cut Loose. Jis vienas sukūrė muziką ir grojo visais instrumentais, tačiau albumas pasisekimo nesulaukė – užėmė tik 135 vietą "Billboard Hot 200" albumų lentelėje.

Vėliau su Jimmy Page (iš Led Zeppelin) dalyvavo US ARMS Tour (pirmasis roko muzikos labdaros renginys). Draugai įkūrė grupę The Firm, išleido du albumus ir buvo išvažiavę į du turus. Abu grupės turai nesulaukė pakankamai dėmesio ir The Firm muzika buvo išpeikta muzikos kritikų. Nepaisant to, abu albumai buvo gana gerai perkami.

1990[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1991 Rodgers su Kenney Jones įkūrė grupę The Law. Daina Laying Down the Law tapo hitu, bet albumas pakilo tik į 126 vietą. Antrasis albumas, The Law II, nebuvo išleistas oficialiai.

Rodgers pripažino stiprią Jimi Hendrix įtaką. Jis perrašė dainą iš J. Hendrix albumo – I Don't Live Today, bendradarbiavo su Slash ir Hendrix's Band Of Gypsys. 1993 m. Rodgers su Journey gitaristu Neal Shon išleido live CD, kuriame jis interpretavo Jimi Hendrix dainas.

Rodgers pirmas dvigubas solo CD Now and Live pasiekė 30 vietoje visame pasaulyje. Singlas Soul of Love sukosi 86 JAV radijo stotyse daugiau kaip pusę metų. 1999 Rodgers su Bad Company išleido singlus Hey, Hey ir Hammer of Love. Pirmą kartą po 20 metų Bad Company keliavo į turą senąja sudėtimi.

2000-dabar[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2000 m. Rodgers išleido 6 solo CD Electric, taip pat singlą Drifters, kuris aštuonias savaites išsilaikė top dešimtuke. Tais metais jis grojo sausakimšuose koncertuose Anglijoje, Škotijoje, Australijoje, JAV ir Kanadoje. Po pasirodymo TV laidoje "Late Show with David Letterman" Rodgers susipažino su B. B. King, kuris paliko jam labai gerą įspūdį. Tais pačiais metais jis su Paul Rodgers, Jimmie Vaughan, Levon Helm, Hubert Sumlin, Johnnie Johnson, James Cotton ir kitais žymiais atlikėjais koncertavo Klivlande.

2001 m. pavasrį Rodgers vėl koncertavo Australijoje, Anglijoje, Škotijoje; vasarą – JAV. 2002 m. Paul Rodgers ir Bad Company išleido savo pirmą gyvai įrašytą CD su DVD Merchants Of Cool. Į rinkinį įėjo visi hitai ir naujas singlas Joe Fabulous, kuris JAV greitai pakilo į top dvidešimtuką. DVD ir bilietai į jų turo koncertus buvo labai greitai išpirkti.

2003 m. Rodgers iškeliavo į solo turą. Kiti šios grupės nariai yra gitaristas Howard Leese (Heart), bosistas Lynn Sorensen and būgnininkas Jeff Kathan. BBC TV ir radijo vadovas Jools Holland pakvietė Rodgers įrašyti dainą I Told The Truth albumui Small World Big Band. Tame CD savo dainas įrašė taip pat ir Eric Clapton, Ronnie Wood, Peter Gabriel, Michael McDonald, Ringo Starr bei kiti.

2004 metų pradžioje Rodgers kartu su atlikėjais Mitch Mitchell and Billy Cox (Hendrix’s Cry of Love), Buddy Guy, Joe Satriani, Kid Rock’s Kenny Olson, Alice in Chain’s Jerry Cantrell, Double Trouble, Indigenous, Kenny Wayne Shepherd and blues legend Hubert Sumlin (Howlin' Wolf and Muddy Water) surengė tris labai sėkmingus koncertus.

2004 m. pabaigoje Rodgers susitarė su išlikusiais Queen nariais išvažiuoti į turą po Europą. Jo metu gyvai įrašė CD ir DVD Return of the Champions, kuriame buvo sudėtos geriausios Queen, Bad Company bei Free dainos.

Vėliau Rodgers išleido dar vieną albumą ir išvyko į turą. 2007 m. jis visus nustebino prisijungdamas prie Trans-Syberian Orchestra

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Solo[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Free[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Bad Company[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

The Firm with Jimmy Page of Led Zeppelin[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • The Firm (1985)
  • Mean Business (1986)
  • The Firm Live at Hammersmith 1984 (DVD, 1984, limited release video)
  • Five From the Firm (DVD, 1986)

The Law with Kenney Jones of The Who[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • The Law
  • The Law II (Unreleased)

Queen + Paul Rodgers[redaguoti | redaguoti vikitekstą]