Paskutinis mohikanas (filmas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Paskutinis mohikanas
The Last of the Mohicans.jpg
Pavadinimas The Last of the Mohicans
Kilmės šalis JAV
Režisierius Michael Mann
Prodiuseris (-iai) Michael Mann
Hunt Lowry
James G. Robinson
Scenaristas (-ai) Michael Mann
Christopher Crowe
Kompozitorius Trevor Jones
Randy Edelman
Vaidina Daniel Day-Lewis
Madeleine Stowe
Jodhi May
Metai 1992
Žanras Istorinis epas
Trukmė 117 min.
Kalba anglų
Platintojas 20th Century Fox
Warner Bros.
Biudžetas 40 mln. JAV dol.
Pajamos 75 505 856 JAV dol.
IMDb įrašas

Paskutinis mohikanas (angl. The Last of the Mohicans) – 1992 m. JAV istorinis filmas, kurio veiksmas vyksta 1757 m., Prancūzų ir indėnų karo metu. Filmas pastatytas kino studijoje „Morgan Creek Pictures“ ir remiasi rašytojo James Fenimore Cooper to paties pavadinimo romanu bei George B. Seitz to paties pavadinimo 1936 m. filmo scenarijumi. Filmą režisavo Michael Mann. Pagrindinius vaidmenis atliko Daniel Day-Lewis, Madeleine Stowe, Jodhi May ir Russell Means.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Prancūzų ir indėnų karo metu mohikanas Čingačgukas (akt. Russell Means) su sūnumis, kurių vienas įsivaikintas baltasis, pramintas Sakalo akimi, aplanko Kamerono pasienio punktą. Jo draugas Džekas Vintropas (akt. Edward Blatchford) pasako jam, kad renka britų armijai atsargos kariuomenę. Generolas Vebas suteikia leidimą kariams išvykti, jeigu jų namus kas užpultų, bet už tai jie turės prisistatyti pas pulkininką Edmundą Munro (akt. Maurice Roëves) Viljamo Henrio forte. Ką tik atvykęs majoras Dankanas Heivordas (akt. Steven Waddington) ir huronų gidas Magua (akt. Wes Studi) paskiriami lydėti Munro dukteris, Korą ir Alis, iki jų tėvo forto. Dankanas trokšta vesti Korą, bet ji jam jaučia tik draugiškus jausmus. Magua grupelę įvilioja į savo tėvynainių pasalą, bet juos išgelbsti Sakalo akis, kartu su Unku ir Čingačguku ir nutaria juos palydėti iki forto...

Atsiliepimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Filmas sulaukė kritikų pripažinimo, jie gyrė filmo kinematografiją ir muziką. Filmas 65-ojoje Oskarų teikimo ceremonijoje pelnė geriausios muzikos apdovanojimą.

Tinklalapyje Rotten Tomatoes „Paskutinis mohikanas“ įvertinas 97 % (34 teigiamos recenzijos iš 35).[1]

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]