Panmundžomas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai reikia daugiau nuorodų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai įrašydami tinkamas išnašas ar nuorodas į patikimus šaltinius.
   Šį straipsnį ar jo skyrių reikėtų peržiūrėti.
Būtina ištaisyti gramatines klaidas, patikrinti rašybą, skyrybą, stilių ir pan.
Ištaisę pastebėtas klaidas, ištrinkite šį pranešimą.
4-as pagal aukštį pasaulyje vėliavos stiebas, laikantis Šiaurės Korėjos vėliavą, yra netoli Panmundžono

Panmundžonas (Hangul 판문점; Handža 板門店) – buvęs Šiaurės ir Pietų Korėjos pasienio kaimelis, kuriame buvo pasirašytos paliaubos, užbaigusios Korėjos karą. Tam tikslui atminti čia buvo Šiaurės Korėjos taikos muziejus. Čia rengiamos abiejų valstybių derybos, tarpininkaujant JT daliniams. Kaimas yra 53 km į šiaurės vakarus nuo Seulo ir 10 km į rytus nuo Kesongo.

Panmundžome Jungtinių Tautų pajėgos susitikinėjo su Šiaurės Korėjos ir Kinijos pareigūnais tarp 1951 ir 1953 m.[1] Derybos vyko daugelį mėnesių, pagrindinė diskusijų tema buvo klausimas, susijęs su karo belaisviais. Be to, Pietų Korėja norėjo vieningos valstybės. 1953 m. birželio 8 d. buvo pasiektas susitarimas.

Paskutinis susitarimas pasiektas 1953 m. liepos 27 d.,[1] kuomet Jungtinių Tautų vadovybė, Kinijos tautų išlaisvinimo armija ir Šiaurės Korėjos tautų armija susitarė dėl apsiginklavimo sąlygų. Susitarime taip pat buvo sukurta 4 kilometrų pločio demilitarizuota zona, dalijanti Korėją į dvi atskiras šalis. Nors dauguma karių ir visų sunkiųjų ginklų turėjo būti išvežti iš teritorijos, abi pusės vis tiek liko ginkluotos.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. 1,0 1,1 Panmunjom. Britannica Online Encylopedia. Nuoroda tikrinta 2024-05-03.