Pagalba:Redagavimo DUK

Puslapis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką

Dažniausiai Užduodami Klausimai apie redagavimą.

Detalus aprašymas kaip redaguoti puslapius yra čia. Jei kyla su Vikipedija susijusių klausimų, į kuriuos atsakymo nepavyksta rasti, galima juos užduoti daugiau patirties turinčio naudotojo aptarime (aktyvių naudotojų galima ieškoti, pavyzdžiui, pagal Vikipedija:Administratoriai), naudojantis kitas bendravimo priemones ar specializuotus puslapius – Vikipedija:Pagalbos biuras (klausimams, tiesiogiai susijusiems su Vikipedijos naudojimu) ir Vikipedija:Informacijos biuras (klausimams, kurie tiesiogiai nesusiję su Vikipedijos naudojimu, bet gali būti naudingi kuriant ir pildant straipsnius).


Kaip keisti puslapius?[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Tai labai paprasta. Paprasčiausiai reikia paspausti nuorodą „redaguoti“ puslapio viršuje.

Laba diena, esu Kęstutis Subačius iš Vilniaus ir norėčiau, kad man Vikipedijos administracija padėtų ištaisyi klaidas. Esu 45 pabaltijiečių memorandumo signataras ir Vyčio kryžiaus ordino kavalierius ir ties tomis nuorodomis buvo įrašytas visai kitas žmogus tokia pačia pavarde, t. y. kraštotyrinkas iš Marijampolės ir Kapsuko m. vykdomojo komiteto buvęs pirmininkas Kęstutis Subačius, kuriam dabar 75 metai. aš gimęs 1958 04 08 ir Vyčio kryžiaus ordinu esu apdovanotas 2003 m. prezidento Valdo Adamkaus dekretu nr. 2007, be to esu Laisvės kovų dalyvis nuo 2006 m. ir lietuvių kalbos mokytojas ekspertas nuo 2005. Ši informacija yra pateikta knygoje " Kas yra kas Lietuvoje. Švietimas ir studijos". Straipsnį apie 45 pabaltijiečių memorandumo signatarus ir Vyčio kryžiaus ordino kavalierius pavyko pakeisti, bet kadandi abu esame ta pačia pavarde, tai pasikeitė straipsnis ir apie Marijampolės kraštotyrininką ir buvusi Kapsuko m. komiteto pirmininką irgi Kęstutį Subačių. Gal galima būtų ištaisyti tą klaidą ir, jei yra galimybė pranešti man el. adresu kestutissubacius@gmail.com Ačiū

Kaip sukurti naują puslapį?[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Detalus aprašymas yra puslapyje kaip pradėti puslapį. Jei ten nerandate atsakymo, rašykite klausimą šiame straipsnyje.


Kaip priskirti puslapį tam tikrai kategorijai?[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Norint priskirti straipsnį kategorijai straipsnio pabaigoje reiktų rašyti [[Category:Norima kategorija]] Bendras kategorijų sąrašas yra čia.

Kaip sukurti naują kategoriją?[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Straipsnio apačioje įrašyk [[Category:Norima_Kategorija]] ir jis bus priskirtas tokiai kategorijai, net jei ji iki tol neegzistavo. Tada gali nueiti atsiradusia nuoroda į tos kategorijos puslapį ir ją savu ruožtu priskirti norimai tėvinei kategorijai.


Kurioje straipsnio dalyje dėti interviki nuorodas ir kokia tvarka jas išdėstyti?[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodas į tą patį straipsnį kitomis kalbomis reikėtų dėti straipsnio pabaigoje. Nuorodas išdėlioti pagal kalbos kodus abėcėlės tvarka.


Ar straipsnių pavadinimai turi būti pradedami didžiąja raide?[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Taip, straipsnio pavadinimo pirmoji raidė visada didžioji, tai šiuo metu naudojamos programinės įrangos apribojimas. Darant nuorodas pavadinimo pirma ir didžioji ar mažoji raidė neskiriama, t. y. [[žodis]] ir [[Žodis]] nurodo į tą patį straipsnį. Daugiau apie straipsnių vardinimą žiūrėk Vardinimo taisyklėse.

Kur galima rasti lietuviškus šablonus (templates) ?[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Betaisydamas netyčia sugadinau straipsnį. Ar yra koks nors būdas atstatyti buvusį straipsnį?[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Reikėtų nueiti į puslapio istoriją (nuoroda viršuje), surasti nesugadintą puslapio versiją, ją atsidaryti, spausti nuorodą „redaguoti“ (nuoroda puslapio viršuje) ir atsidariusiame lange paspausti mygtuką „išsaugoti“. Bus atstatyta senesnioji puslapio versija.

Kam skirti „diskusijų“ puslapiai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Detalus aprašymas kam skirti diskusijų puslapiai yra čia. Jei ten nerandate atsakymo, rašykite klausimą šiame straipsnyje.

Kaip nukreipti (peradresuoti) puslapį[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kaip elgtis norint įdėti nuorodą į paveikslėlį, kuris yra kitos kalbos Vikipedijoje?[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Jei paveikslėlis yra viešai prieinamas pagal licenciją, jis turėtų būti pasiekiamas visų kalbų vikipedijose. Jei paveikslėlio kopijavimas ribojamas licencijos, reikia gerai išanalizuoti tą licenciją prieš įkeliant paveikslėlį į vikipediją! Daugiau – Wikipedia:Kaip_redaguoti_puslapį#Paveiksliukas.