Pažintys internetu

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Nuo 2010 m. išpopuliarėjus išmaniesiems telefonams, vis dažniau pažinčių ieškoma naudojantis programėlėmis.

Pažintys internetu – būdas susipažinti su tikslu plėtoti asmeninius, romantinius ar intymius santykius. Internetinių pažinčių bendrovės suteikia įrankius (paprastai interneto svetaines ar programėles) susipažinti internetu naudojant kompiuterį ar mobilųjį telefoną. Nuo 2010 m. išpopuliarėjus išmaniesiems telefonams, vis dažniau pažinčių ieškoma naudojantis programėlėmis. Didžiausią rinkos dalį turi „Tinder“.[1]

Vartotojo profilis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Paprastai internetinių pažinčių svetainėse reikalinga vartotojo registracija, kuomet sukuriamas vartotojo profilis nurodant asmeninę informaciją: lytį, amžių, seksualinę orientaciją ar pažinčių tikslą, gyvenamąją vietą bei apibūdinant fizinę išvaizdą: ūgį, plaukų spalvą, akių spalvą, kūno sudėjimą. Taip pat rekomenduojama įkelti bent vieną portretinę nuotrauką. Daugelis šiuolaikinių svetainių turi funkciją registracijai su „Facebook“ paskyra, kuomet vartotojo nuotrauka ir pagrindinė informacija automatiškai perkeliama į pažinčių svetainę taip pagreitinant vartotojo registraciją.

Naudojimasis pažinčių svetainėmis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Registruoti pažinčių svetainės nariai gali naršyti svetainėje, peržiūrėti kitų vartotojų profilius ir rašyti jiems žinutes, diskutuoti internetiniuose forumuose. Paieškos filtrų dėka galima ieškoti narių pagal gyvenamąją vietą (miestą ar šalį), lytį, amžių, ūgį, pomėgius bei kitus svetainėje nurodytus duomenis. Nariai gali susirašinėti žinutėmis pažinčių svetainėje ir sutarti dėl asmeninio susitikimo.

Pažinčių svetainių tipai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Priklausomai nuo pažinčių tikslo, svetainės gali būti skirstomos į bendrojo pobūdžio (angl. mainstream dating), neįpareigojančių pasimatymų (angl. casual dating) ir pažintis suaugusiems (angl. adult dating).

Bendrojo pobūdžio pažinčių svetainės skirtos žmonėms, kurie nusiteikę pasimatymams bei turi tikslą užmegzti romantiškus santykius. Dažniausiai tokio tipo svetainėse patalpinta vartotojų informacija bei nuotraukos yra moderuojamos netoleruojant nuogybių bei akivaizdžios seksualinės potekstės. Esant pažeidimams tokia informacija šalinama, o vartotojas patalpinęs šią informaciją perspėjamas arba blokuojamas. Bendrojo pobūdžio pažinčių svetainės gali būti skirtos tam tikrai žmonių grupei, kuriuos vienija panašus gyvenimo būdas ar pomėgiai: sportas, muzika, religija, mitybos įpročiai.

Neįpareigojančių pažinčių svetainės skirtos ieškantiems trumpalaikių santykių. Tokiose svetainėse paprastai taisyklės yra ne tokios griežtos ir leidžiama talpinti atviresnes, labiau provokuojančio pobūdžio nuotraukas, tačiau dažnai jos rodomos „užrakintos“ ir atidengiamos tik su vartotojo prašymu. Prie neįpareigojančių pažinčių kategorijos gali būti priskiriamos ir pažinčių svetainės vedusiems.

Suaugusiųjų pažinčių svetainės dažnai nedaug kuo skiriasi nuo neįpareigojančių pažinčių svetainių. Abiejų tipų svetainėse galima rasti seksualiai provokuojančių nuotraukų ir jų tikslas yra trumpalaikiai seksualiniai santykiai. Nuotraukoms suaugusiųjų pažinčių svetainėse taikoma minimali moderacija, tiek kiek jos yra tikros ir priklauso jas įkėlusiam vartotojui. Dažnai šiose svetainėse siūloma papildomų paslaugų, tokių kaip video pokalbiai. Pažinčių svetainės suaugusiems gali būti pritaikytos konkretiems seksualiniams pomėgiams ar pakraipoms: svingeriams, fetišo gerbėjams, transseksualams, biseksualams, homoseksualams.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. „Winners & Losers: Goliaths vs. Innovators“. L2: Benchmarking Digital Performance. Suarchyvuotas originalas 2016-08-07. Nuoroda tikrinta 2016-07-31.