Internetinis forumas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Forumas.png

Internetinis forumas – dar vadinamas diskusijų forumu yra virtuali vieta internete keistis mintimis ir patirtimi. Bendravimas vyksta asinchroniškai, t. y. ne realiu laiku.

Dažniausiai interneto forumas turi konkrečią temą arba jis paskirstomas į keletą temų su atskirais subforumais. Juose galima sukurti diskusijų temas, kurias susidomėję vartotojai gali perskaityti ir į jas atsakyti.

Internetinių forumų rūšys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Internetiniai forumai skirstomi į skirtingas rūšis, kurios naudoja skirtingas technologijas.

Usenet[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Usenet – internetinių forumų prosenelis. Usenet dar vadinamas naujienų grupėmis arba angliškai newsgroups. Usenet'as yra decentralizuota pašto serverių sistema. Registruotas arba anoniminis vartotojas siunčia savo žinutę elektroninio laiško formatu į serverį. Kiekvienas prie serverio prisijungęs vartotojas gali perskaityti visas serveryje esančias žinutes.

Mailinglist[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Mailinglist – lietuviškai dažnai vadinamas elektronine konferencija. Veikia panašiu principu kaip usenet. Vartotojas siunčia laišką elektroninės konferencijos adresu, pvz., konferencija@ekonferencija.com. Serveris, gavęs žinutę, persiunčia ją visiems užsiregistravusiems elektroninės konferencijos dalyviams.

Webforum[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Webforum – diskusijų forumas esantis World Wide Web dalis. Svetainė, suteikianti galimybę diskutuoti tam tikromis temomis. Šie forumai skirstomi į klasikinį bei bulletin board system forumus.

Klasikinis webforumas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Klasikiniame webforume temos ir po jų einantys atsakymai bei diskusijos yra hierarchiškai (medžio struktūra) surūšiuoti. Taip lengva atskirti atsakymų ir diskusijų vystymosi struktūrą.

Bulletin Board[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Bulletin Board visi atsakymai pateikiami viename puslapyje. Tai vadinama „plokščia“ arba „linijine“ struktūra. Kiekviename puslapyje būna nustatytas atsakymų skaičius. Jį viršijus, sukuriamas kitas puslapis.

Webforumai su linijine struktūra beveik visiškai išstūmė forumus, naudojančius hierarchines struktūras.

Forumai Lietuvoje[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Lietuvoje populiarios universalios forumų svetainės – Supermama.lt, Zebra.lt forumai, taip pat specializuotos forumų svetainės, kaip Uždarbis.lt. Vienas didžiausių pasaulyje forumų – japonų 2ch.