Nortamptonšyras

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Nortamptonšyras
Northamptonshire
Flag of Northamptonshire.svg
Northamptonshire UK locator map 2010.svg
Valstybė Jungtinės Karalystės vėliava Jungtinė Karalystė
Šalis Anglija Anglija
Regionas Rytų Midlandsas
Administracinis centras Nortamptonas
Gyventojų (2011 m.) 692 000
Plotas 2 364 km²
Tankumas (2011 m.) 293 žm./km²
Tinklalapis www.northamptonshire.gov.uk
Commons-logo.svg Vikiteka Nortamptonšyras

Nortamptonšyras (angl. Northamptonshire) – grafystė Rytų Midlandse, Anglijoje, neturinti išėjimo prie jūros. 2011 m. duomenimis, grafystėje gyveno 692000 gyventojai. Ribojasi su kitomis aštuoniomis grafystėmis: vakaruose su Vorikšyru, šiaurėje su Lesteršyru ir Rutlandu, rytuose su Kembridžšyru, pietryčiuose su Bedfordšyru, pietuose su Bakingamšyru, pietvakariuose su Oksfordšyru. Taip pat šiaurės rytuose 19 metrų (21 jardų) sieną turi su Linkolnšyro grafyste, Anglijos trumpiausia grafysčių riba.[1] Administracinis centras – Nortamptonas.

Geografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Grafystė yra vandenskyroje tarp Severno ir Vaš įlankos bei estuarijos, o keletas svarbių upių prasideda grafystės šiaurės vakaruose. Ninas teka šiaurės rytų kryptimi link Vošo įlankos, Aukštutinis Eivonas teka pietvakarių kryptimi į Severno upę. Aukščiausias grafystės taškas – Arbury Hill kalva, kurios aukštis 225 metrai.[2]

Piterboras[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Piterboro sritis istoriškai susijusi su Nortamptonšyru ir laikoma grafystės dalimi. Pagal 1972 m. savivaldybės įstatymą, Piterboro miestas tapo Kembridžšyro grafystės dalimi.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]