Nacionalinė futbolo klubų asociacija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
NFKA logotipas

Nacionalinė futbolo klubų asociacija (NFKA) – buv. organizacija, įsteigta Lietuvos futbolo klubų, kurių komandos dalyvauja Lietuvos aukščiausiojo lygmens futbolo čempionate. NFKA Lietuvos futbolo federacijos pavedimu organizavo A lygos varžybas. NFKA buvo įkurta 2003 m. lapkričio 20 d. ir veikė iki 2009 metų, kai A lygos organizavimą tiesiogiai perėmė LFF.[1] Klubų netenkino LFF A Lygos organizavimas[2], ir klubų iniciatyva 2013 m. įkurta Lietuvos futbolo klubų asociacija (LFKA), o 2015 m. pabaigoje - Lietuvos futbolo klubų asociacija A Lyga (LFKA A Lyga).

Veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

NFKA vadovaujasi Tarptautinės futbolo asociacijų federacijos (FIFA), Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) bei Lietuvos futbolo federacijos (LFF) įstatais, reglamentais, taisyklėmis ir kitais dokumentais bei taiko Tarptautinės futbolo asociacijų tarybos (IFAB) nustatytas futbolo žaidimo taisykles.

Tikslai ir uždaviniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

NFKA tikslai ir uždaviniai yra skatinti, vystyti bei populiarinti futbolo žaidimą bei kelti profesionalaus futbolo lygį Lietuvoje. Taip pat organizuoti bei vykdyti aukščiausiojo lygmens profesionalių Lietuvos futbolo klubų vyrų komandų čempionatą Lietuvos respublikoje; organizuoti teisės, vadybos, marketingo ir kitokią reikalingą pagalbą, kurios tikslas yra apginti Asociacijos narių interesus ir teises.

Valdymas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aukščiausias NFKA valdantysis organas – visuotinis susirinkimas. Jo kompetencija – NFKA įstatų pakeitimas ir papildymas, valdybos teikiamo biudžeto tvirtinimas, NFKA Valdybos narių rinkimas ir atšaukimas, NFKA garbės nario vardo suteikimas, NFKA reorganizavimas, kitų NFKA veiklos klausimų sprendimas ir NFKA tikslų nustatymas.

Laikotarpiu tarp NFKA visuotinių susirinkimų NFKA veiklai vadovauja Valdyba. Jos kompetencija yrs visuotinių susirinkimų ir Valdybos posėdžių rengimas ir jų šaukimas; darbo grupių kūrimas specialioms NFKA veiklos užduotims vykdyti; administracijos vadovo ir vyr. finansininko priėmimas į darbą; reikalingos struktūros ir infrastruktūros organizavimas ir kitų, su NFKA veikla susijusių, klausimų sprendimas; futbolo klubų, pageidaujančių tapti naujais NFKA nariais, pareiškimų analizavimas bei teikimas Visuotiniam susirinkimui; NFKA simbolių kūrimas ir jų naudojimo tvarkos nustatymas; kitų klausimų bei uždavinių, nepriskirtų Visuotinio susirinkimo ar administracijos kompetencijai, sprendimas ir įgyvendinimas.

NFKA operatyvią veiklą organizuoja ir vykdo NFKA administracija. Administracijai vadovauja administracijos vadovas – direktorius. Jis organizuoja NFKA administracijos veiką; sprendžia NFKA organizacinius, ūkinius bei finansinius klausimus; pateikia Valdybai darbo planus, teikia informaciją NFKA nariams apie NFKA valdymo organų priimtų nutarimų vykdymą; leidžia įsakymus, reguliuojančius administracijos veiklą; priima ir atleidžia NFKA administracijos darbuotojus; vykdo kitas, NFKA įstatuose numatytas funkcijas.

NFKA klubai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

NFKA buvo įsteigta 2003 metais 7 Lietuvos klubų, kurių komandos dalyvavo A lygos futbolo čempionate.[3]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]