The Resistance

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
The Resistance
The Resistance viršelis
Muse studijinis albumas
Išleistas 2009 m. rugsėjo 14 d.
Įrašytas 2008–2009 m. Bellini Studios, Komo ežere, Italijoje
Žanras Progresyvusis rokas
Alternatyvusis rokas
Trukmė 54:18
Įrašų kompanija Warner Bros. Records
Prodiuseris Muse
Muse chronologija
Black Holes and Revelations
(2006)
„The Resistance“
(2009)
The 2nd Law
(2012)

„The Resistance“ – penktasis anglų grupės „Musestudijinis albumas, Europoje išleistas 2009 m. rugsėjo 14 d. Tik pasirodęs albumų topuose iš karto pakilo į pirmas vietas net 19 valstybių, o Amerikoje buvo trečias. Savo pirmtaką, „Black Holes and Revelations“, jis nugalėjo ne tik albumų pardavimuose, bet ir debiutinės savaitės pardavimuose, kai buvo parduota daugiau nei 148 000 kopijų. Kritikai šį albumą daugiausia vertino pozityviai, daugiausia garbės teikiant jo ambicingumui, klasikinės muzikos įtakai ir 13 minučių, trijų dalių Exogenesis: Symphony. Albumą prodiusavo pati grupė, o sumiksavo Markas Stentas. Pirmas albumo singlas – „Uprising“, buvo išleistas 2009-ųjų rugsėjo 7 dieną.

Įrašinėjimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Apie 2006-ųjų albumo „Black Holes and Revelations“ tęsinį Muse pradėjo šnekėti dar 2007 metais, minėto albumo ture ir reklamavime. Spalį muzikinis žurnalas „NME“ pranešė, kad Muse planavo elektroninį albumą ir, kad grupė turi krūvas idėjų savo penktam studijiniam albumui. Turui tęsiantis, vis dažniau sklido gandai – dažniausios temos buvo – 15-os minučių kosminio roko solo, įprasto albumo formato atsisakymas, galimų singlų pavadinimai. 2008-ųjų gegužės 22 dieną „NME“ pranešė, kad grupė jau pradėjo įrašinėti dainas naujam albumui, cituodama Mattą Bellamį „Kas iš to išeis, neįmanoma pasakyti“.

Neįprasto formato albumo idėja buvo diskutuojama toliau, būgnininkui Dominicui Howardui pasakius „Mes neesam prieš tradicinio albumo išleidimo idėja, bet taip kaip pasaulis ir technologijos evoliucionuoja – jis pristato mums drobę, ant kurios galima daryti ką nori, svarbu išleisti muziką, kai ji pasirengusi būti išleista. Tai gali įvykti daug originaliau“. Vis dėlto gandai, kad albumas bus leistas nemokai parsisiųsti internete, kaip padarė „Radiohead“ su savo albumu „In Rainbows“ ir „Nine Inch Nails“ su „Ghosts I–IV“ ir „The Slip“, buvo nutildyti. Buvo gandų, kad albumas pasirodys 2008-ųjų rugsėji, bet tai buvo paneigta grupės bosistui Chrisui Wolstenholmui įspėjus fanus, kad nesitikėtų albumo greitu metu.

Gandai apie Matto 15 minučių kosminio roko solo buvo dar diskutuojami, Mattui pasakius „Yra nauja trijų dalių daina, prie kurios aš nereguliariai dirbau daug metų“. 2009-ųjų pradžioje žmogus iš „Warner Bros.“ atskleidė, kad „Muse“ išleis albumą šių metų rugsėjį ir greitai po to pradės turą. Kovą buvo pranešta, kad albumo įrašinėjimas jau įpusėjo, grupės lyderiui apibūdinant jį simfoniniu ir juokaujant, kad jie belsis į klasikinės muzikos radijo stočių duris.

Albumo išleidimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Albumo pavadinimas, „The Resistance“, buvo atskleistas grupės Twitter puslapyje gegužės 22, o pirma oficialiai paskelbta daina „United States of Eurasia“ grupės puslapyje buvo dešifruota fanų iš nuotraukos įkeltos į Twitter puslapį, kurioje Mattas laiko natas. Po kelių savaičių Howardas savo MySpace puslapyje parašė – „Taip, The Resistance jau netoli. Tikriausiai jau po kelių mėnesių. Jau pradėjome miksuoti kai kurias dainas ir jos skamba nerealiai. Dar liko truputį darbo, bet viskas einasi puikiai“.

Birželio 16 dieną oficialiame grupės puslapyje buvo patvirtinta, kad albumas išeis rugsėjo 14. Liepos trečiąją savo Twitter puslapyje grupė pradėjo informuoti gerbėjus apie The Resistance dainų sąrašą. Liepos 14 grupė patvirtino, kad pirmasis singlas iš naujojo albumo bus „Uprising“.

Nuo rugpjūčio 17 iTunes ir oficialiame grupės puslapyje buvo galima perklausyti 30 sekundžių kiekvienos albumo dainos.

Rugsėjo 7 dieną daina „Undisclosed Desires“ buvo įkelta į Muse oficialų puslapį ir visos dainos perklausa buvo galima puslapio nariams. Nuo rugsėjo 10 albumą buvo galima perklausyti pilnai laikraščio „The Guardian“ puslapyje ir grupės oficialiame puslapyje

Kritikų Reakcija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuo išleidimo, „The Resistance“ daugiausia gavo palankių atsiliepimų. Allmusic gyrė albumą, išryškino „Guiding Light“, „United States of Eurasia“ ir „Exogenesis“, vadindami albumą „apskritai fantastišku įrašu“. Danas Cairnsas duodamas interviu „The Sunday Times“ minėjo, kad „Muse sukūrė albumą, kuriame pilna genialumo, ryškumo ir grožio“.

Daugiausia albumo pagyrų sulaukė trijų dalių „Exogenesis“, kuriai įrašyti prireikė 40 muzikantų. „The Fly“ žurnalas „Exogenesis“ įvertino 5 balais iš 5, sakydami „Exogenesis… Tai absoliutus spindesio ruožas, The Resistance kerinčiame, nepastoviame danguje,“, o likusį albumą įvertino 3,5 balais iš 5.

Daug kritikų kritikavo albumą dėl originalumo stokos, sakydami kad albumas – tai tik progresyvaus roko karikatūra. „Rolling Stone“ žurnalas išgyrė „Uprising“, dėl industrinio skonio dainos, kuri įrodė, kad Muse vis dar gali sukelti nepaprastą riaumojimą, bet albumo svarbiu nelaikė, jų nuomone, dėl „Radiohead“ ir „Queen“ kopijavimo. „NME“ sakė, kad albumas dalyse genialus, bet daugiausia jį kritikavo dėl „abstrakčiai įspūdingo, bet muzikaliai per pažįstamu“.

„Queen“ gitaristas Brianas Mayus gyrė albumą, dėl „Queen“ įkvėpto garso, kurį „Muse“ įjungto į albumą. Dainą „United States of Eurasia“ jis apibūdino kaip nuostabiai padarytą.

Dainų sąrašas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Visas dainas parašė ir prodiusavo Matthew Bellamy

 1. „Uprising“ – 5:02
 2. „Resistance“ – 5:46
 3. „Undisclosed Desires“ – 3:56
 4. „United States of Eurasia (+Collateral Damage)“ – 5:47
 5. „Guiding Light“ – 4:13
 6. „Unnatural Selection“ – 6:54
 7. „MK Ultra“ – 4:06
 8. „I Belong to You (+Mon cœur s’ouvre à ta voix)“ – 5:38
 9. „Exogenesis: Symphony Part 1 (Overture)“ – 4:18
 10. „Exogenesis: Symphony Part 2 (Cross-Pollination)“ – 3:56
 11. „Exogenesis: Symphony Part 3 (Redemption)“ – 4:37 – iš viso – 12:51