Monica Guerritore

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Monica Guerritore
Guerritore - Scandalosa Gilda.png
Tikras vardas Monica Guerritore
Gimė 1958 m. sausio 5 d. (62 metai)
Roma, Italija
Šalis Flag of Italy.svg Italija
Žymesni vaidmenys
Apdovanojimai
Globo d'oro (1975 m.)

Monika Gueritorė (it. Monica Guerritore, g. 1958 m. sausio 5 d. Roma) – Italijos kino, teatro ir televizijos aktorė.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirmąjį savo vaidmenį kine Monika atliko būdama 13, režisieriaus Vittorio De Sica filme „Una breve vacanza“. Po 3 metų ji gavo didesnį vaidmenį Giorgio Strehler juostoje „Vyšnių sodas“.

Sėkmingai jos karjerai didelę įtaką turėjo pažintis kino ir teatro režisieriumi Gabriele Lavia, kuris vėliau tapo jos sutuoktiniu. Jo dėka Monika teatre gavo svarbius ir sudėtingus vaidmenis: ledi Makbet, Ofelijos ir kitus, o teatras ir televizija visada užėmė didelę jos darbų dalį.

1975 m. jos talentas buvo įvertintas Globo d'oro apdovanojimu už filmą „La prima volta, sull'erba“.

1976 m. ji pasirodė televizijos RAI seriale „Manon Lescaut“, kartu su Marcello Mastroianni – filme „Signore e signori, buonanotte“, o 1977 m pelnė prizą Taorminos kino festivalyje.

Pradėjus bendradarbiauti su Lavia, Monika pasirodė ir keliuose erotiniuose filmuose, iš kurių žinomiausi yra „Fotografuojant Patriciją“, „Skandalingoji Džilda“ ir „Venecietė“. Pastarajame filme, kaip ir viename pirmųjų savo darbų „Lengva nuodėmė“, Monika ekrane pasirodė su viena populiariausių Italijos aktorių Laura Antonelli. Abejuose filmuose jos varžėsi dėl vyro dėmesio ir abu kartus „laimėjo“ Antonelli.

1996 m. ji kartu su Michele Placido, Giancarlo Giannini ir Raoul Bova nusifilmavo populiarumo sulaukusiame filme „La lupa“.

Žymiausi jos vaidmenys teatre yra spektakliuose „Makbetas“ (1987-88), „Ričardas III“ (1989), „Dėdė Vania“ (1990-91), „Madam Bovari“ (1991-2001), „Odisėjas“ (2001), „Karmen“ (2001-02), „Ofelija“ (2004), „Teresė Avilietė“ (2005).

8 dešimtmetyje turėjusi romaną su kolega Giancarlo Giannini, aktorė su Gabriele Lavia susilaukė 2 dukterų: Marios (g. 1989) ir Lucios (g. 1992). 2001 m. šeima iširo.

Nuo 2010 m. ji yra ištekėjusi už Alberto Zaccaria.

Dalinė filmografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Apdovanojimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg

Vikiteka