Molex (jungtis)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Molex kištukas
Molex lizdas

Molex (jungtis) – plačiai žinomos firmos Molex® pasiūlytas paplitęs maitinimo kabelio jungties standartas. Ši plastikinė jungtis turi keturis kontaktus, į kuriuos veda standartizuotos spalvos laidai: du įžeminimo (juodi), vienas 12 voltų (geltonas) ir vienas 5 voltų (raudonas). Kai kuriuose senuose įrenginiuose spalvos gali būti ir kitokios. Jungtis, žiūrint iš galo, turi trapecijos pavidalą, todėl jos negalima įstatyti atvirkščiai. Iš maitinimo bloko vedantis laidas gale turi kištuką. Maitinami įrenginiai savo korpuse turi jį atitinkantį lizdą.

Ši jungtis labai dažnai naudojama ventiliatoriams, kietiesiems diskams, kompaktinių diskų skaitymo įrenginiams, 5,25“ (ne 3,5“) lanksčiųjų diskelių įrenginiams, kai kurioms grafinėms plokštėms ir kitiems vidiniams kompiuterio įtaisams maitinti.

Pagrindinis jungties trūkumas – prireikus sunku atjungti (reikia palyginus daug jėgos). Taip yra todėl, jog ją sujungtą laiko tik trintis – nėra jokio kito fiksatoriaus. Iš kitos pusės, tai retai būna problema, nes jungtis neskirta dažnam junginėjimui.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]