Pereiti prie turinio

Mobiliojo ryšio bokštas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
BITE GSM mobiliojo ryšio bokštas Pervalkoje

Mobiliojo ryšio bokštas – metalinių konstrukcijų bokštas (jeigu su atotampomis – stiebas), kurio viršuje įprastai yra įrengiamos mobiliojo ryšio operatoriaus antenos. Šalia mobiliojo ryšio bokšto būna įrangos konteineris. Balso ir duomenų perdavimo sistemos, esančios įrangos konteineryje, bei antenos esančios ryšio bokšte užtikrina nenutrūkstamą mobilų ryšį. Bokštas ir šalia esantis įrangos konteineris yra dar vadinamas GSM bazine stotimi. Bazinė stotis turi elektros stotelę, imtuvus, siųstuvus, antenas. Tai pagrindiniai GSM stoties komponentai.

Pagrindiniai mobiliojo ryšio operatoriai Lietuvoje stato savo mobiliojo ryšio bokštus, kurie žymimi savitomis operatoriaus spalvomis. Lietuvoje mobiliojo ryšio bokštus statantys operatoriai yra Bitė, Telia ir Tele2. Kiti mažesnis operatoriai, tokie kaip Eurocom ar Teledema naudojasi jau esama infrastruktūra.

Bokšto aukštis priklauso nuo vietovės. Mieste statomi palyginti nedidelio aukščio bokštai. Kai vietovė yra toli nuo miesto, už keliolikos kilometrų statomi 40, 60 ir 80 m aukščio bokštai. Daug rečiau statomi 100 metrų aukščio bokštai. Šie bokštai įrengiami tokiose kaimo vietovėse, kurios nuo miesto būna nutolusios keliasdešimt kilometrų.