Omnitel

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Timeblock.svg  Šiame straipsnyje bent dalis informacijos yra pasenusi.
Jeigu galite, atnaujinkite informaciją ir ištrinkite šį pranešimą.
Omnitel
FormaAB
PramonėTelekomunikacijos
Įkurta1991 m., Vilnius Lietuva Lietuva
Centrinė būstinėVytenio g. 18, Vilnius 03229, Lietuva
Svarbiausi darbuotojaiKęstutis Šliužas
Tinklalapiswww.telia.lt

„Omnitel“ buvo Lietuvos telekomunikacijų bendrovė, mobiliojo ryšio operatorius, Telia Company grupės narė. 2015 m. balandį „Omnitel“ paslaugomis naudojosi 1,33 mln. vartotojų.[reikalingas šaltinis]

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1991 m. Juozo Kazicko ir Viktoro Gedimino Gruodžio įsteigta bendrovė „Litcom“ buvo pirmoji Rytų Europoje privati telekomunikacijų įmonė.[reikalingas šaltinis] Pradėjusi veikti prekės ženklu „Omnitel“, kompanija pirmoji Lietuvoje 1995 m. pradėjo teikti komercines GSM ryšio ir interneto, 2001 m. – GPRS, 2006 m. – 3G, 2011 m. – 4G LTE paslaugas, o 2014 m. – ir 4G+ LTE paslaugas vartotojams[1]. Nuo 2004 m. „Omnitel“ yra Šiaurės ir Baltijos šalių telekomunikacijų įmonių grupės „TeliaSonera“ grupės narė. Ši grupė valdo 100 % „Omnitel“ akcijų. 2017 m. Omnitel susijungė su Teo ir persivadino į Telia.[2]

Tinklo aprėptis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Ryšio ir mobiliųjų duomenų perdavimo paslaugas „Omnitel“ teikia naudodama 2G (GSM, EDGE 900 MHz), 3G (UMTS, HSDPA, HSUPA 2100/900 MHz) ir 4G (LTE 1800/2600/800 MHz) technologijas. „Omnitel“ 3G paslaugos prieinamos visoje šalies teritorijoje, o 4G LTE tinklas – daugiau nei 90 % gyventojų 80 % šalies teritorijos[3].

Paslaugos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Lietuvos gyventojams „Omnitel“ teikia balso, SMS ir mobiliojo interneto (duomenų perdavimo) paslaugas, tam išnaudodama turimą 2G (GSM, GPRS, EDGE), 3G (UMTS, HSDPA, HSUPA) ir 4G (LTE) technologijomis pagrįstą tinklą.

Bendrovės abonentai gali naudotis „Omnitel“ klientų lojalumo programa „Omni ID“ ir su Klasikine, Sidabrine bei Auksine „Omni ID“ kortele gauti įvairių nuolaidų, specialių pasiūlymų, dalyvauti išskirtiniuose renginiuose[4].

Privatiems klientams[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2013 m. „Omnitel“ Lietuvoje pristatė duomenimis grįstus mokėjimo planus su interneto išlaidų kontrolės paslauga. Plano mokestis priklauso nuo pasirinkto mobiliųjų duomenų kiekio, o pokalbiai ir SMS į Lietuvos tinklus teikiami neribotai[5].

Verslo klientams[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Omnitel“ bendradarbiauja su partneriais kurdama ir teikdama savo klientams išmaniuosius sprendimus[6]. Nuo 2014 m. kovo „Omnitel“ savo verslo klientams siūlo „Telia Company" M2M paslaugų valdymo platformą, kuri leidžia įmonėms pačioms valdyti savo telemetrijos paslaugas ir realiuoju laiku stebėti į tinklą įjungtų įrenginių veikimą.

Išankstinio mokėjimo klientams[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Omnitel“ nuo 1999 m. teikia išankstinio mokėjimo balso ir duomenų perdavimo paslaugas „Extra“ („Omnitel Extra“[7].), o nuo 2003 metų – ir išankstinio mokėjimo „Ežys“ kortelių turėtojams.

Visuomenės ir technologijų pažangos skatinimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Omnitel“ yra ilgametė daugiau galimybių kuriančių verslo ir technologijų projektų iniciatorė. 2002 m. „Omnitel“ inicijavo asociacijos „Langas į ateitį“ įsteigimą, kuri padėjo įkurti daugiau nei 1 200 viešųjų interneto prieigos centrų Lietuvoje. Bendradarbiaudama su Lietuvos aukštosiomis mokyklomis, išmaniosios įrangos gamintojais bei bendrove „AppCamp“, „Omnitel“ prisidėjo steigiant mobiliųjų aplikacijų laboratorijas. Dvi iš jų įsikūrusios Vilniaus universitete, kitos trys veikia Kauno technologijos universitete, Klaipėdos valstybinėje kolegijoje ir Vilniaus Gedimino technikos universitete [8]. Nuo 2007 metų „Omnitel“ yra progreso konferencijos „Login[9] pagrindinė partnerė. 2014 m. bendrovė taip pat prisidėjo prie technologijų ir inovacijų forumo „TEDx Vilnius“[10] organizavimo.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]