Omnitel

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Omnitel
Forma UAB
Pramonė Telekomunikacijos
Įkurta 1991 m., Vilnius Lietuva Lietuva
Centrinė būstinė Vytenio g. 18, Vilnius 03229, Lietuva
Svarbiausi darbuotojai Dan Strömberg (prezidentas)
Pajamos 462 mln. Lt (2013 m.)[1]
Tinklalapis www.omnitel.lt

„Omnitel“ (lot. omni- reiškia visa apimantis,tel- žodžio telekomunikacijos trumpinys) – Lietuvos telekomunikacijų bendrovė, mobiliojo ryšio operatorius, „TeliaSonera“ grupės narė. 2015 m. balandį „Omnitel“ paslaugomis naudojosi 1,33 mln. vartotojų.[reikalingas šaltinis]

Istorija[taisyti | redaguoti kodą]

1991 m. Juozo Kazicko ir Viktoro Gedimino Gruodžio įsteigta bendrovė „Litcom“ buvo pirmoji Rytų Europoje privati telekomunikacijų įmonė.[reikalingas šaltinis] Pradėjusi veikti prekės ženklu „Omnitel“, kompanija pirmoji Lietuvoje 1995 m. pradėjo teikti komercines GSM ryšio ir interneto, 2001 m. – GPRS, 2006 m. – 3G, 2011 m. – 4G LTE paslaugas, o 2014 m. – ir 4G+ LTE paslaugas vartotojams[2]. Nuo 2004 m. „Omnitel“ yra Šiaurės ir Baltijos šalių telekomunikacijų įmonių grupės „TeliaSonera“ grupės narė. Ši grupė valdo 100 % „Omnitel“ akcijų.

Tinklo aprėptis[taisyti | redaguoti kodą]

Ryšio ir mobiliųjų duomenų perdavimo paslaugas „Omnitel“ teikia naudodama 2G (GSM, EDGE 900 MHz), 3G (UMTS, HSDPA, HSUPA 2100/900 MHz) ir 4G (LTE 1800/2600/800 MHz) technologijas. „Omnitel“ 3G paslaugos prieinamos visoje šalies teritorijoje, o 4G LTE tinklas – daugiau nei 90 % gyventojų 80 % šalies teritorijos[3].

Paslaugos[taisyti | redaguoti kodą]

Lietuvos gyventojams „Omnitel“ teikia balso, SMS ir mobiliojo interneto (duomenų perdavimo) paslaugas, tam išnaudodama turimą 2G (GSM, GPRS, EDGE), 3G (UMTS, HSDPA, HSUPA) ir 4G (LTE) technologijomis pagrįstą tinklą.

Bendrovės abonentai gali naudotis „Omnitel“ klientų lojalumo programa „Omni ID“ ir su Klasikine, Sidabrine bei Auksine „Omni ID“ kortele gauti įvairių nuolaidų, specialių pasiūlymų, dalyvauti išskirtiniuose renginiuose[4].

Privatiems klientams[taisyti | redaguoti kodą]

2013 m. „Omnitel“ Lietuvoje pristatė duomenimis grįstus mokėjimo planus su interneto išlaidų kontrolės paslauga. Plano mokestis priklauso nuo pasirinkto mobiliųjų duomenų kiekio, o pokalbiai ir SMS į Lietuvos tinklus teikiami neribotai[5]. „Omnitel“ privatūs klientai gali naudotis telefonų ir planšetinių kompiuterių draudimo paslauga, kuri teikiama kartu su AB „Lietuvos draudimas[6].

Verslo klientams[taisyti | redaguoti kodą]

„Omnitel“ bendradarbiauja su partneriais kurdama ir teikdama savo klientams išmaniuosius sprendimus[7]. Nuo 2014 m. kovo „Omnitel“ savo verslo klientams siūlo „TeliaSonera“ M2M paslaugų valdymo platformą, kuri leidžia įmonėms pačioms valdyti savo telemetrijos paslaugas ir realiuoju laiku stebėti į tinklą įjungtų įrenginių veikimą.

Išankstinio mokėjimo klientams[taisyti | redaguoti kodą]

„Omnitel“ nuo 1999 m. teikia išankstinio mokėjimo balso ir duomenų perdavimo paslaugas „Extra“ („Omnitel Extra“[8].), o nuo 2003 metų – ir išankstinio mokėjimo „Ežys“ kortelių turėtojams.

Visuomenės ir technologijų pažangos skatinimas[taisyti | redaguoti kodą]

„Omnitel“ yra ilgametė daugiau galimybių kuriančių verslo ir technologijų projektų iniciatorė. 2002 m. „Omnitel“ inicijavo asociacijos „Langas į ateitį“ įsteigimą, kuri padėjo įkurti daugiau nei 1 200 viešųjų interneto prieigos centrų Lietuvoje. Bendradarbiaudama su Lietuvos aukštosiomis mokyklomis, išmaniosios įrangos gamintojais bei bendrove „AppCamp“, „Omnitel“ prisidėjo steigiant mobiliųjų aplikacijų laboratorijas. Dvi iš jų įsikūrusios Vilniaus universitete, kitos trys veikia Kauno technologijos universitete, Klaipėdos valstybinėje kolegijoje ir Vilniaus Gedimino technikos universitete [9]. Nuo 2007 metų „Omnitel“ yra progreso konferencijos „Login[10] pagrindinė partnerė. 2014 m. bendrovė taip pat prisidėjo prie technologijų ir inovacijų forumo „TEDx Vilnius“[11] organizavimo.

Šaltiniai[taisyti | redaguoti kodą]

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]