Miegamasis Arlyje

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
„Miegamasis Arlyje“
Menininkas Vincentas van Gogas
Metai 1888 m.
Meno kryptis postimpresionizmas
Medžiagos, technika drobė, aliejus
Matmenys 72 × 90 cm
Miestas (vieta) Amsterdamas, Nyderlandai Nyderlandai
Muziejus Van Gogo muziejus

Miegamasis Arlyje – vienas žymiausių olandų dailininko postimpresionisto Van Gogo (1853−1890) paveikslų. Nutapytas trimis versijomis.

Apie paveikslą[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Paveikslą „Miegamasis Arlyje“ V. van Gogas nutapė 1888 m. spalį Arlyje Provanse. Šis paveikslas (dabar Van Gogo muziejuje Amsterdame) buvo pažeistas potvynio metu, kai dailininkas buvo ligoninėje. Van Gogas buvo pasiuntęs paveikslą broliui Teo, kai pastarasis pasiūlė jį nutapyti iš naujo ir persiuntė kūrinį atgal į Arlį. 1889 m. rugsėjį Van Gogas nutapė identiško dydžio paveikslo kopiją, kuri dabar yra Čikagos meno institute. Kita, šiek tiek mažesnė kopija yra Orsė muziejuje Paryžiuje. Visi trys paveikslai šiek tiek skiriasi tarpusavyje.

Paveiksle vaizduojamas taip vadinamo „geltono namo“ Arlyje, kuriame Vincentas van Gogas nuomojosi kambarius, tapytojo miegamasis. Laiške broliui Vincentas rašė: „Tai yra tiesiog mano miegamasis. Gausi spalva ... turi užvesti mintį apie poilsį ir miegą. Aš galvojau, kad žvelgiant į paveikslą mes galėsime nustoti galvoti ir svajoti“.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]