Metų klaipėdietė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Metų klaipėdietės rinkimai – labiausiai Klaipėdai ir jos žmonėms nusipelniusios moters rinkimų konkursas, rengiamas nuo 2003 m. Organizuoja dienraštis „Klaipėda“.

Rinkimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pretendentes siūlo ir išrenka dienraščio skaitytojai kiekvienų metų pradžioje. Teikiant kandidatūras, motyvuojama kuo, skaitytojų manymu, viena ar kita moteris nusipelnė Klaipėdai ir miestiečiams. Vėliau vyksta balsavimas už labiausiai, skaitytojų manymu nusipelniusią kandidatę, į dienraščio redakciją siunčiant užpildytus iš laikraščio iškirptais balsavimo lapelius. Nuo 2007 m. balsuoti galima ir telefono skambučiais bei trumposiomis žinutėmis. Balsus skaičiuoja ir daugiausiai skaitytojų „simpatijų“ pelniusių moterų septintuką pateikia redakcija.

Kitame etape klaipėdiečiai renka vieną iš 7 pretendenčių. Pelniusios daugiausiai miestiečių simpatijų klaipėdietės vardas paskelbiamas kovo 8-osios išvakarėse per tradiciškai viešbutyje „Klaipėda“ surengtą ceremoniją. Jai suteikiamas Metų klaipėdietės titulas. Antrą kartą tai pačiai moteriai Metų klaipėdietės titulas nesuteikiamas. Metų klaipėdietė tradiciškai apdovanojama juvelyro Vytauto Karčiausko sukurta prabangia sage ir atminimo skulptūrėle.

Titulą pelniusių moterų sąrašas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]