Meno salos vėliava

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Meno salos vėliavoje pavaizduotas triskelionas
Meno salos automobilio numerio lentelė su triskelionu.

Meno salos vėliava - raudonas laukas su baltu triskelionu iš trijų kojų centre. Tokia vėliava naudojama dar nuo XIII a. ir siejama su Sicilijos vėliava, kurią tuo metu valdė normanai.

Trijų kojų triskelionas yra senas Meno salos simbolis, panašus į Sicilijos simbolį Trinacria - trys plokštiniais šarvais šarvuotos per kelius sulenktos kojos su pentinais, sujungtos ties šlaunies sąnariais. Meno triskelionas nėra griežtai apibrėžtas, todėl vyriausybės dokumentuose, piniguose, vėliavose, turistų atributikoje naudojami skirtingi jo variantai. Paprastai Meno triskelionui būdingi trispindulė simetrija, sukimasis pagal laikrodžio rodyklę (nors būna ir atvirkščias variantas). Viršutinės kojos šlaunis gali būti pavaizduota kaip laikrodžio rodyklė, rodanti 12:00 (o kartais - 11:30 ar 10:00). Kojos per kelius kartais sulenktos 90°, o kartais 60° ar net beveik 120° kampu.

Trys kojos siejamos su gana vėlai atsiradusiu salos herbo šūkiu (moto): Quocunque Jeceris Stabit ('Kaip bemesi, jis stovi'). Tai aiškinama mintimi, kad Meno gyventojų charakteriui būdingas stabilumas ir tvirtumas. Daugelyje salos mokyklų šis šūkis naudojamas kaip priemonė atkaklumui ir sunkiam darbui propaguoti.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]