Pereiti prie turinio

Madman Across the Water

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Madman Across the Water
Madman Across the Water viršelis
Elton John studijinis albumas
Išleistas 1971 m. lapkričio 5 d.
Įrašytas 1971 m. vasarį–rugpjūtį
Žanras simfoninis rokas, soft rokas, folkrokas, progresyvusis rokas, psichodelinis rokas
Trukmė 45:17
Įrašų kompanija Trident Studios (Londonas, Anglija)
Prodiuseris Gus Dudgeon
Elton John chronologija
Tumbleweed Connection (1970) „Madman Across the Water“ (1971) Honky Château (1972)

„Madman Across the Water“ – ketvirtasis studijinis britų atlikėjo Elton John albumas, išleistas 1971 m. lapkričio 5 d. kompanijų „DJM“ ir „Uni Records“.

Leidžiant šį albumą Eltonas jau buvo spėjęs pasižymėti ir tapo kur kas populiaresniu nei prieš tai. Iš tikrųjų tai buvo trečiasis albumas išleistas tais pačiais metais, įskaičius koncertinį albumą „17-11-70“ ir filmui skirtą garso takelį „Friends“. Albume yra 9 dainos, kurias parašė ir atliko Eltonas Džonas, o tekstus rašė jo kolega Bernie Taupin (kaip ir ankstesniams albumams). Kaip ir visų kitų to meto studijinių albumų koncertiniuose turuose, pagrindinę Eltono grupės sudėtį sudarė bosistas Dee Murray ir perkusininkas Nigel Olsson. Kadangi jų prodiuseris Gus Dudgeon'as abejojo grupės kompetencija įrašinėjant studijinius įrašus, vietoj jų prie albumo įrašinėjimo prisidėjo begalė kitų muzikantų. Šiame albume pirmą kartą groja ir ilgametis Eltono perkusininkas Ray Cooper.

Albumo daina tokiu pačiu pavadinimu „Madman Across the Water“ turėjo būti išleista ant ankstesniojo albumo „Tumbleweed Connection“ visiškai kitokia versija, tačiau pirmą kartą buvo išleista būtent „Madman Across the Water“ albumo versija. Pirmoji psichodelinė šios dainos versija buvo išleista daug vėliau „Tumbleweed Connection“ CD disko formatu. Kai kurie žmonės manė, jog daina yra apie tuometinį buvusį prezidentą Ričardą Niksoną. Apie tai sužinojęs Bernie Taupin'as pasakė[1]:

Tais laikais, septyniasdešimtaisiais, kai žmonės sakė, kad „Madman Across the Water“ yra apie Ričardą Niksoną, aš pamaniau, jog tai genialu. Niekada nebūčiau apie tai pagalvojęs.

Bernie Taupin


Pasiekimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Madman Across the Water“ buvo vienas iš mažiausiai Eltono Džono pelniusių albumų. Su juo jis užėmė 41-ąją vietą Jungtinės Karalystės albumų sąraše, pabuvęs ten porą savaičių. Tačiau jis buvo sėkmingesnis Šiaurės Amerikoje, Billboard top pop albumų sąraše užėmęs 8-ąją vietą. 1972 m. albumas tapo auksiniu, kai Amerikos Valstijose uždirbo net 1 milijoną dolerių. 1998 m. albumas tapo net multiplatininiu, pasiekęs daugiau kaip 2 milijonų kopijų pardavimų[2].

Dainų sąrašas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirmoji pusė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. „Tiny Dancer“ – 6:15
  2. „Levon“ – 5:22
  3. „Razor Face“ – 4:44
  4. „Madman Across the Water“ – 5:56

Antroji pusė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. „Indian Sunset“ – 6:45
  2. „Holiday Inn“ – 4:17
  3. „Rotten Peaches“ – 5:08
  4. „All the Nasties“ – 5:08
  5. „Goodbye“ – 1:48

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]