Lincoln Futura

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Lincoln Futura
1955 Lincoln Futura takenonmycamera November 7th 2009.jpg|
Bendra informacija
GamintojasLincoln
Gamybos metai1954
Dizaineris (-iai)Ghia
Chronologija
Kėbulas ir važiuoklė
IšdėstymasFR
Variklis ir transmisija
Variklis (-iai)Benzininis 6 l V8
Transmisija (-os)automatinė
Išmatavimai
Ratų bazė3200 mm
Ilgis5766 mm
Plotis2149 mm
Aukštis1341 mm
Kita informacija

Lincoln Futurakoncepcinis automobilis, kurį Ford Motor kompanijai sukūrė Lincoln. 1955 m. automobilį rankiniu būdu surinko italų dizaino firma Ghia.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Netgi šeštajame dešimtmetyje Lincoln Futura dizainas buvo pernelyg ekstravagantiškas − du plastikiniai kupolai viršuje, į priekį išsikišę priekiniai žibintai ir dideli nuožulnūs „pelekai“ gale. Be to, Futura buvo visiškai tinkama naudojimui, skirtingai nei dauguma demonstruojamų modelių. Pirminė automobilio spalva buvo balta. Automobilyje buvo sumontuotas 6 l darbinio tūrio variklis, transmisija ir važiuoklė nuo Lincoln Mark II.

Futura buvo sėkmingai naudojama kaip šou automobilis, kuris palankiai reklamavo Ford. Per keturiasdešimt metų firma Corgi Toys pagamino per milijoną plastikinių mašinėlių, o žibintų forma ir ir galinė Futura dalis buvo naudojama kitų Lincoln modelių (Premiere, Capri) dizaine.

Masinėje kultūroje[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirma kartą automobilis nufilmuotas 1959 m. filme „It Started with a Kiss“, kuriame pagrindinius vaidmenis atliko Debi Reinolds ir Glenas Fordas. Kuriant šį filmą mašina buvo perdažyta raudonai.

„Betmobilis“

„Betmobilis“[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Po filmavimų automobilis atsidūrė žinomo konstruktoriaus Džordžo Bariso rankose ir ilgą laiką stovėjo priešais jo parduotuvės duris.

1966 m. Džordžas Barisas turėjo sukurti „Betmobilį“ televizijos serialui „Betmenas“.[1] Barisas nusamdė dizainerį Diną Džefrisą, kuris turėjo sukurti automobilį serialui. Pradžioje Džefrisas dirbo prie 1959 m. Cadillac dizaino, bet kai studija pareikalavo automobilio, jis jį gražino Džordžui Barisui.[2] Barisas nusprendė, kad neįprasta, „sparnuota“ Futuros forma kaip tik tiktų „Betmobiliui“, todėl sukūrė keturias kopijas, kurias pagrinde sudarė 1966 m. Ford Galaxie ir 1958 m. Ford Thunderbird detalės.

Tolimesnis likimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nepaisant to, kad pirminė automobilio kaina buvo 250 000 JAV dolerių, Lincoln Futura Džordžui Barisui buvo parduota už simbolinį 1 dolerį. Po virtimo į „Betmobilį“ Barisas vis dar lieka automobilio šeimininku, nuomodamas jį filmavimams. Dabar automobilis eksponuojamas nuosavame Bariso muziejuje Kalifornijoje.

Atgimimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Paskutiniame dešimtmetyje Bobas Batsas, sutikus Džordžui Barisui, sukūrė „Betmobilio“ kopiją. Jis pasiėmė vieną iš Bariso „Betmobilių“ ir pagal šeštojo dešimtmečio nuotraukas „Betmobilį“ pavertė atgal į Futura. Originalioji Futura iki šiol liko „Betmobiliu“.

2010 m. kompiuteriniame žaidime Mafia 2 automobilis Lincoln Futura buvo pavadintas Jefferson Futura.

Taip pat skaitykite[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. George Barris, David Fetherston, Barris TV and Movie Cars, pages 20-27 (MBI Publishing Company, 1996) ISBN 0-7603-0198-0
  2. St. Antoine, Arthur. - "Interview: Dean Jeffries, Hollywood legend". - Motor Trend Magazine

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg

Vikiteka