Lim Yo-Hwan

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Lim Yo-Hwan - SlayerS_`BoxeR`, 2011 m.

Lim Yo-Hwan (g. 1980 m. rugsėjo 4 d.), žinomas pseudonimu SlayerS_`BoxeR` ar trumpiau tiesiog Boxer – vienas žinomiausių ir daugiausiai pasiekusių strateginio kompiuterinio žaidimo Starcraft žaidėjų.

Savo profesionalo karjeroje Lim Yo-Hwan yra pasiekęs 547 pergales ir patyręs 416 pralaimėjimų.[1] Šiuo metu jis uždirba maždaug 400 tūkstančių dolerių per metus, o jo fanų klubas turi virš milijono narių.[2] Nors profesionalus Starcraft žaidimas Pietų Korėjoje egzistavo ir iki jo, Lim perkėlė tai į naują lygį. Jis buvo pirmasis, gaudavęs už savo žaidimą nuolatinį atlyginimą. Dėl savo įtakos populiarinant Starcraftą ir profesionalų žaidimą apskritai, unikalaus žaidimo stiliaus, inovatyvių strategijų yra laikomas bene įtakingiausiu Starcrafto žaidėju Pietų Korėjoje, o MTV išrinktas vienu iš dešimties įtakingiausių kompiuterinių žaidimų žaidėjų pasaulyje apskritai.[3]

Kita, fanų sugalvota Lim pravardė yra Imperatorius. Tai užuomina į imperatorių Mengską, fiktyvų žmonių (Terran) imperatorių Starcraft žaidime. Šią pravardę jis užsidirbo, kadangi žaidė Terran rase, tuomet laikyta beveik beviltiškai prasta, su ja laimėdamas eilę turnyrų ir pakeisdamas nusistovėjusį požiūrį. Dėl šios pačios priežasties, po paties pirmojo laimėto turnyro jis buvo vadinamas Terranų viltimi.

2005 m. išleido autobiografinę knygą "Pakvaišęs, kaip aš" apie savo pažintį su Starcraft ir profesionalo karjerą, kaip ji įtakojo asmeninį gyvenimą, savo požiūrį į profesionalų žaidimą ir kitus dalykus.

Kai 2006 m. Lim Yo-Hwan buvo pašauktas į kariuomenę (Korėjoje egzistuoja privalomoji karinė tarnyba), po pusantro mėnesio Korėjos kariuomenėje buvo sukurta oficiali Starcraft komanda. Pagrindinis jos tikslas buvo leisti kariuomenėn pašauktiems talentingiems žaidėjams ir toliau kažkiek palaikyti formą.

Grįžęs iš armijos, Lim tebežaidė profesionalų Starcraft, tačiau atgal į buvusias aukštumas nebepakilo. 2006 m. pagal KeSPA reitingą jis buvo 11 vietoje.

2010 m. Lim Yo-Hwan oficialiai paskelbė apie savo Starcraft profesionalios karjeros pabaigą ir profesionalios Starcraft II karjeros pradžią. Iki tol jis jau buvo žaidęs kelias oficialias Starcraft II partijas pseudonimu ManofOneWay, dabar vėl žaidžia savo žinomu vardu SlayerSBoxeR. GOM Player TV Starcraft II turnyre jis užėmė ketvirtąją vietą.

2011 m. Lim Yo-Hwan pasirašė sutartį su Razer USA kompanija, kuri rėmė jo įkurtą komandą SlayerS. Tų pačių metų vasarą MLG Anaheim StarCraft II turnyre JAV jis užėmė trečiąją vietą, nusileidęs savo mokiniui ir komandos nariui Moon Sung Won (MMA). Daugiau aušktesnių pasiekimų StarCraft 2 neturi.

2012 m. rugpjūtį, senosioms KeSPA BroodWar komandoms pereinant prie StarCraft 2, Lim Yo-Hwan paliko savo įkurtą „SlayerS“ komandą ir grįžo į ankstesniąją „SK Telecom T1“ dirbti StarCraft 2 treneriu.[4][5]

Pasiekimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • Daugiausia pergalių tiesioginių transliacijų mačuose (500)
 • Ketvirta vieta Starcraft 2 GSL Antrajame sezone (2010 m.)
 • World Cyber Games dukart čempionas (2001 ir 2002 m.)
 • Pirmasis šimtą pergalių pasiekęs žaidėjas Ongamenet Starleagues (OSL) lygoje
 • Pirmasis žaidėjas, laimėjęs OSL daugiau nei sykį (Hanbitsoft 2001 m., Coca Cola 2001 m.), pirmasis, laimėjęs OSL dusyk iš eilės, pirmasis, tris syk iš eilės patekęs į finalą.
 • Ilgiausiai išlaikęs pirmą vietą KeSPA (Korea e-Sports Players Association) reitinge (17 mėnesių)
 • Laimėjo pirmąjį KPGA turnyrą (dab. MBC žvaigždžių lyga)
 • Keturis kart antroji vieta Ongamenet Starleague turnyre (2001 SKY, 2002 SKY, 2004 EVER, 2005 SO1)
 • Antroji vieta pirmajame KT-KTF Premiere league turnyre
 • KPGA MBC Žvaigždžių lygos čiampionas 2002 m. vasarį – kovą.

StarCraft 2[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos ir šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 1. http://www.teamliquid.net/tlpd/korean/players/225_BoxeR/games
 2. Escapist Magazine: BoxeR in Brief Archyvuota kopija 2013-03-28 iš Wayback Machine projekto.
 3. (link) MTV 10 most influential gamers all of all time
 4. http://www.thisisgame.com/board/view.php?category=13438&id=1268179 Archyvuota kopija 2012-08-22 iš Wayback Machine projekto.
 5. http://www.fomos.kr/board/board.php?mode=read&keyno=126676&db=issue&cate=&page=1&field=&kwrd= Archyvuota kopija 2012-08-19 iš Wayback Machine projekto.