Lietuvos statybininkų asociacija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Lietuvos statybininkų asociacijaLietuvos statybos, statybos pramonės bendroves, projektavimo ir kitas organizacijas vienijanti asociacija, įkurta 1993 m. Būstinė Vilniuje.

Veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Lietuvos statybininkų asociacija padeda bendrovėms spręsti ekonominius, juridinius, finansinius klausimus, bendradarbiauja su valdžios ir valdymo institucijomis, Lietuvos pramonininkų konfederacija (jai priklauso), dalyvauja rengiant teisės aktus ir reglamentus, inicijuoja verslui palankių įstatymų, nutarimų ir reglamentų rengimą, padeda ieškoti rinkų Lietuvoje ir užsienyje, organizuoja Lietuvos ir tarptautines parodas.

Asociacija vienija virš 160 atestuotų bendrovių ir organizacijų. Aukščiausias valdymo organas – visuotinis narių susirinkimas, jis keičia asociacijos įstatus, ketveriems metams renka ir atšaukia prezidiumą, nustato narių stojamųjų įnašų ir mokesčių dydį, tvirtina metinę finansinę atskaitomybę, priima sprendimus dėl asociacijos pertvarkymo. Asociacija bendradarbiauja su Vokietijos ir Latvijos statybos asociacijomis, Prancūzijos statybos federacija, Lenkijos statybos rūmais ir kt. valstybių panašiomis organizacijomis.[1]

Prezidentas nuo 2013 m. Dalius Gedvilas.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Lietuvos statybininkų asociacija. Visuotinė lietuvių enciklopedija, T. XIII (Leo-Magazyn). – Vilnius: Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas, 2008. 333 psl.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]