Lietuvos spauda

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
 Merge-arrows.svg  Šį straipsnį yra pasiūlyta sujungti su „Reitan Convenience Lithuania“.
Dėl kokių priežasčių palikta ši žymė, galite sužinoti diskusijų puslapyje.
Lietuvos spauda
Komercinis pavadinimas UAB „Reitan Convenience Lithuania“
Forma UAB
Pramonė Mažmeninė prekyba
Įkurta Lietuva Lietuva (1944 (1944))
Centrinė būstinė Vilnius, Lietuva
Padaliniai 203[1]
Tinklalapis http://narvesen.lt/lietuvos-spauda


Lietuvos spauda – didžiausias, visą Lietuvos teritoriją aprėpiantis spaudos leidinių pardavimo tinklas. „Lietuvos spauda“ prekiniu ženklu pažymėtas prekybos vietas valdo Norvegijos kapitalo įmonės „Reitan Convienence AS". Greito ir patogaus apsipirkimo parduotuvių bei spaudos platinimo tinklui UAB „Reitan Convenience Lithuania“ taip pat priklauso ir „Narvesen“ parduotuvių tinklas. Būstinė Vilniuje, Laisvės pr. 58.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1944 m. įkurtas Respublikinis spaudos platinimo ir ekspedijavimo skyrius.[2] 1964 m. jis tapo Respublikiniu spaudos platinimo susivienijimu „Lietuvos sąjunginė spauda“, 1989 m. „Lietuvos spauda“, 1994 m. akcine bendrove „Lietuvos spauda“. Nuo 2005 m. bendrovė priklausė Suomijos bendrovei „Rautakirja“, o nuo 2012 m. – norvegų „Reitan Servicehandel“ AS.

Veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Lietuvos spauda“ prekybinį tinklą sudaro 203 kioskai „Lietuvos spauda“ apie 70 miestų. Prekiaujama apie 600 pavadinimų periodinės spaudos leidinių ir apie 700 rūšių kasdienio vartojimo prekių (elektroniniai ir įprastiniai viešojo transporto bilietai, tabako gaminiai, saldumynai, gaivieji gėrimai, kava, užkandžiai ir kt.), priimamos įmokos už komunalines, lizingo, draudimo, kabelinės televizijos ir telekomunikacijų paslaugas.[3]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]