Lietuvos spauda

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Lietuvos spauda
Komercinis pavadinimasUAB „Reitan Convenience Lithuania“
FormaUAB
PramonėMažmeninė prekyba
ĮkurtaLietuva Lietuva (1944 (1944))
Centrinė būstinėVilnius, Lietuva
Padaliniai203[1]
Tinklalapishttp://narvesen.lt/lietuvos-spauda

Lietuvos spauda – didžiausias, visą Lietuvos teritoriją aprėpiantis spaudos leidinių pardavimo tinklas. „Lietuvos spauda“ prekiniu ženklu pažymėtas prekybos vietas valdo Norvegijos kapitalo įmonės „Reitan Convienence AS". Greito ir patogaus apsipirkimo parduotuvių bei spaudos platinimo tinklui UAB „Reitan Convenience Lithuania“ taip pat priklauso ir „Narvesen“ parduotuvių tinklas. Būstinė Vilniuje, Laisvės pr. 58.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1944 m. įkurtas Respublikinis spaudos platinimo ir ekspedijavimo skyrius.[2] 1964 m. jis tapo Respublikiniu spaudos platinimo susivienijimu „Lietuvos sąjunginė spauda“, 1989 m. – „Lietuvos spauda“, 1994 m. – akcine bendrove „Lietuvos spauda“. Nuo 2005 m. bendrovė priklausė Suomijos bendrovei „Rautakirja“, o nuo 2012 m. – norvegų „Reitan Servicehandel“ AS.

Veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Lietuvos spauda“ prekybinį tinklą sudaro 203 kioskai „Lietuvos spauda“ apie 70 miestų. Prekiaujama apie 600 pavadinimų periodinės spaudos leidinių ir apie 700 rūšių kasdienio vartojimo prekių (elektroniniai ir įprastiniai viešojo transporto bilietai, tabako gaminiai, saldumynai, gaivieji gėrimai, kava, užkandžiai ir kt.), priimamos įmokos už komunalines, lizingo, draudimo, kabelinės televizijos ir telekomunikacijų paslaugas.[3]

Vadovai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]