Lietuvos paraplegikų asociacija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Lietuvos paraplegikų asociacija
Trumpinys LPA
Tipas Asociacija
Įkurta 1995 m.
Vieta Kauno raj.
Vadovas (-ė) Juozas Bernatavičius
Svetainė www.lpa.lt

Lietuvos paraplegikų asociacija, LPA – visuomeninė organizacija, vienijanti neįgalius asmenis, kurie dėl sunkių nugaros smegenų pažeidimų ar traumų (tetraplegija ir paraplegija) bei kitokios fizinės negalios juda neįgaliojo vežimėliu. Savo gretose LPA jungia apie 600 narių.

Asociacijos buveinė – Kauno rajonas, Karmėlavos seniūnija, Rykštynė, Vieškelio g. 9.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pašto ženkle – šokiai su neįgaliojo vežimėliu

LPA veiklą pradėjo 1995 m. Jos sumanytoju ir įkūrėju buvo dr. Stanislovas Kutkevičius. Nuo pat įkūrimo dienos LPA narių skaičius sparčiai didėjo. 1996 m. asociacijoje buvo tik 89 asmenys, 2001 m. – 316 asmenų, 2006 m. – 552 asmenys, 2010 m. ši organizacija jungė 595 neįgaliuosius iš visos Lietuvos. Jos narių amžiaus vidurkis – 32 metai. Asociacija aktyviai veikia Kaune, Vilniuje, Šauliuose, Kėdainiuose, kituose miestuose.

Veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

LPA atstovauja paralyžiuotiems po stuburo traumos, taip pat ir kitos fizinės negalios žmonėms, kurių pagrindinė judėjimo priemonė – neįgaliojo vežimėlis. LPA tikslai – aplinkos pritaikymas, buitinių ir mokymosi sąlygų gerinimas, pagalba gaunant reabilitacinį gydymą, persikvalifikuojant. Asociacija ieško būdų sudaryti sąlygas neįgaliems žmonėms realizuoti savo gebėjimus. Organizuoja savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymo stovyklas, mokymus, konsultuoja kompensacinės technikos ir naujausių informacinių technologijų pritaikymo bei naudojimo klausimais.

Lietuvos paraplegikų asociacijos veikloje svarus vaidmuo tenka „Landšafto terapijos ir rekreacijos centrui“ Archyvuota kopija 2016-11-18 iš Wayback Machine projekto. (LTRC), įkurtam 1996 m. pajūryje, netoli Šventosios esančiose Monciškėse. LTRC padeda neįgaliesiems kuo greičiau socialiai ir fiziškai prisitaikyti gyvenime. Čia rengiamos įvairios kūrybines stovyklos, kursai.

Vadovai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]