Lietuvos žmonių partija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Lietuvos žmonių partija
LyderisJoana Šimanauskienė
Įkurta2012 m.
BūstinėJ. Gruodžio g. 9
LT-44293 Kaunas
Narių skaičius1288 [1]

Lietuvos žmonių partija, (LŽP)Lietuvos politinė partija, susikūrusi Kaune, įsteigta 2012 m. vasario 12 d. Steigiamajame partijos suvažiavime buvo užregistruoti 1393 nariai. Teisingumo ministerija LŽP įsiregistruoti leido kovo 27 d. Partijos vadovė: Joana Šimanauskienė.[2] Subjekto kodas: 302756615.

Partijos regima Lietuvos vizija – laisvas, aktyvus, išsilavinęs, saugus žmogus, gyvenantis aktyvioje ekonominėje ir kultūrinėje bendruomenėje. Žmonių partijos tikslas – nuoseklus ir tvirtas teisėtų interesų gynimas, visų ir kiekvieno Lietuvos žmogaus teisių atstovavimas. Ji stengiasi sutelkti visus piliečius, kuriems rūpi Tėvynės klestėjimas.

LŽP gretos jungė 1194 (2012 m.) ir 1288 (2013 m.) narius.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Lietuvos žmonių partijos steigiamasis susirinkimas įvyko viename iš Kauno Žalgirio Arenos holų. Susirinkime dalyvavo 1393 žmonės, keli iš jų balsavo prieš partijos steigimą. Partijos pirmininke išrinkta Joana Šimanauskienė, visuomenės veikėja, neįgaliųjų bendrijos „Viltis“ vadovė. Partijos idėjinis vadovas, „steigėjas, siela ir kūnas“ buvo verslininkas Vladimiras Romanovas, tuomet gyvavusio Ūkio banko akcininkas. Pasak jo, partija buvo steigiama dėl to, kad dažnai neįvertinama meno, kultūros, sporto reikšmė, nėra susikalbėjimo, kad tolimų protėvių didinga praeitis įpareigoja ieškoti tikrosios istorinės tiesos. Susirinkime patvirtintoje partijos programoje buvo sakoma, kad Lietuvos žmonių partijos uždavinys – išsaugoti valstybės, tautos ir piliečių nacionalinį savitumą, ugdyti nacionalinę kultūrą ir sportą, stiprinti visuomenės saugumą, tausoti aplinką.

Nors V. Romanovas buvo pasiūlytas tapti partijos pirmininku, tačiau jis to atsisakė ir į partijos vadoves pasiūlė J. Šimanauskienę. Partijos valdybą be V. Romanovo sudarė bendrovės „Idmava ir partneriai“ direktorius Vaclovas Macijauskas, FBK „Kaunas“ direktorius Romualdas Kontrimas, verslininkas Sergejus Fedotovas, Jolita Kairienė, buvęs krepšininkas Anatolijus Čiupkovas, Kauno „Žalgirio“ sporto direktorius Vitoldas Masalskis, verslininkas, „Žalgirio“ krepšinio klubo valdybos narys Martynas Ugianskis, Giedrius Grigalius, vienas iš „Žalgirio“ arenos vadovų Vilhelmas Motiejūnas.

Dalyvavimas rinkimuose[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2012 m. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose už Žmonių partiją balsavo vos 3,38 tūkst. žmonių. Su 0,25 proc. visų balsų, ši partija buvo paskutinė.[3] Seimo rinkimų rezultatus V. Romanovas pavadino tragedija Lietuvai.

Partija iškėlė 61 kandidatą daugiamandatėje apygardoje ir 26 vienmandatėse.[4] Į Seimą kandidatavo žinomi, esami ar buvę sportininkai: Darjušas ir Kšyštofas Lavrinovičiai, Rimantas Kaukėnas, Andrius Kandelis, Vitoldas Masalskis, Anatolijus Čiupkovas.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]