Lakenua

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Lakenua

Lakenua (angl. Laekenois) - bandšunis, sargšunis, kilęs iš Belgijos. Patino aukštis ties gogu 62 cm, kalės - 58 cm. Gali būti ne daugiau kaip 2 cm žemesnis ar ne daugiau kaip 4 cm aukštesnis. Belgų aviganių lakenua kailis suteikia šiam aviganiui unikalią išvaizdą. Lakenua plaukai šiurkštūs, pilkšvos smėlio spalvos, apie nosį ir uodegą tamsesni ruožai. Kūnas tvirtas ir taisyklingų proporcijų. Ausys nedidelės, aukštai ant galvos.

Priežiūra[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šį šiurkščiaplaukį šunį maždaug du kartus per metus (nelygu kailis) reikia apkirpti. Negalima nukirpti šuns plikai, nes kailis bus sugadintas keleriems metams. Šunį būtina ne tik kartais apkirpti, bet ir šukuoti retomis šukomis. Pakankamai mankštinamas lakenua mielai gyvena būdoje, jei jam nestinga šeimininko dėmesio.

Charakteris[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Ištvermingas, drąsus, sargus, gyvus, prieraišus, tvirto būdo šuo.

Dresūra[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Lakenua auklėti nesunku. Šie šunys geriausiai tinka santūriems, stiprios valios, pasitikintiems savimi žmonėms. Lakenua itin nuovokūs ir mėgsta mokytis naujų dalykų. Šiems šunims netinka ilgos, vienodos treniruotės.

Elgesys su kitais gyvūnais ir žmonėmis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Paprastai su vaikais lakenua sutaria, bet kitiems šunims per didelio palankumo nejaučia. Su katėmis ir kitai kambariniais gyvunėliais sugyvena, jei buvo tinkamai išauklėtas.

Mankšta[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Lakenua turi daug mankštintis. Jį būtina kiekvieną dieną ilgai vedžioti, leisti bėgioti, treniruoti.

Commons-logo.svg