LITLEX

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

LITLEX (nuo lot. Lituanica, 'Lietuva' + lex, įstatymas, teisė) - Teisinės informacijos centro sukurta informacinė sistema, Lietuvos teisės aktų duomenų bazė. Registrų centras nutraukė "Litlex" veiklą nuo 2019 m.[1]

LITLEX'e buvo galiojančių LR teisės aktų raidinė – dalykinė rodyklė, tarpinės teisės aktų redakcijos, rubrikatoriai, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo leidžiamo biuletenio „Teismų praktika“ medžiaga ir kt.[2].

Pateikiamos aktualios ir tarpinės teisės aktų redakcijos su visais pakeitimais, straipsnio lyginamosios redakcijos, nuorodos į tekste minimus dokumentus, straipsnio ryšiai su teismų praktika, įstatymais, LR Vyriausybės dokumentais ir kitais aktais; aktų loginiai tarpusavio ryšiai: „Akto keisti aktai“, „Aktą keitę aktai“, „Aktai, kuriuose minimas aktas“, „Kartu naudojami aktai”, „Kartu klasifikuoti aktai“. Rodomas dokumento straipsnių turinys, nuorodos į straipsnius[3].

LITLEX papildančioji medžiaga buvo teminiai klasifikatoriai-sąvadai - tai nuorodos į temas, kurioms priskirtas dokumentas, taip pat klasifikatoriai „Muitinė“ (segtuvas), „Aplinka“ (segtuvas), „Lietuvos teismų praktika“.

Paieška[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Naudojimui nereikia specialių programų, pakanka interneto naršyklės. Teisės aktų paieška vykdoma internete prisijungus slaptažodžiu - būtinas interneto ryšys. LITLEX'e yra sufleris, padedantis formuluoti užklausas. Galima kurti, redaguoti, pildyti savo klasifikatorius (vartotojas pats gali klasifikuoti rastus dokumentus pagal savo sukurtas temas). Yra darbo su LITLEX statistika („Vėliausiai žiūrėti dokumentai“, „Po paskutinio žiūrėjimo pasikeitę aktai“, „Populiariausi dienos, mėnesio aktai“)[4].

LITLEX intERnet informacija buvo pasiekiama per internetą nepriklausomai nuo darbo vietos, duomenys atnaujinami kasdien. Paieška vykdoma internete, prisijungus vartotojo vardu ir slaptažodžiu, aktai randami atliekant užklausas pagal akto atributus, raktinius žodžius, frazes tekste ar pavadinime. Straipsnio lyginamosios redakcijos, akto komentavimo ir asmeninių pastabų įrašymo galimybė, statistika, vartotojo klasifikatoriai, nuorodos į atskirus straipsnius. Teminiai klasifikatoriai - sąvadai, aktų loginiai ryšiai[5].

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]