Kostas Gaubis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Kostas Gaubis (1902 m. liepos 16 d. Leckavos miestelyje, Mažeikių apskr. – 1980 m. vasario 10 d. Čikagoje, IL, JAV) – vargonininkas ir chorvedys.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1914 m. atvyko į JAV ir apsigyveno Rochesteryje, NY. Muzikos mokėsi A. Pociaus Įkurtoje L. van Beethoveno konservatorijoje Čikagoje ir gavo magistro diplomą. Vėliau šioje konservatorijoje buvo fortepijono dėstytojas. Kartu vargonininkavo Šv. Dovydo, Šv. Juozapo, Dievo Apvaizdos ir nuo 1962 m. Šv. Jurgio parapijose Čikagoje. Visur buvo suorganizavęs ir chorus. Apie 15 metų vadovavo dideliam Dievo Apvaizdos parapijos chorui, nuo 1962 m. vargonininkavo ir vadovavo Šv. Jurgio parapijos chorui. Su chorais organizavo metinius koncertus, giedojo bažnyčiose, dalyvavo dainų šventėse ir kituose tautiniuose renginiuose.

Nuo 1933 m. buvo ALRK Vargonininkų sąjungos narys (šios sąjungos ir provincijos narys), 1945 m. išrinktas Centro Valdybos iždo globėju, o 1943 m. vicepirmininku. Sukūrė dainelių vaikams.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Boleslovas Zubrickas. Pasaulio lietuvių chorvedžiai: enciklopedinis žinynas. Vilnius, 1999. Informacijos publikavimui gautas žodinis autoriaus leidimas.