Kostas Dambrauskas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Kostas Dambrauskas
Gimė 1899 m.
Šiauliai
Mirė 1958 m. (~59 metai)
Žagarė
Veikla mokytojas, radijo aparatūros konstruktorius

Kostas Dambrauskas (1899 m. Šiauliuose1958 m. Žagarėje, palaidotas senosiose Šiaulių kapinėse) – mokytojas, radijo aparatūros konstruktorius.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šiauliuose baigė pradžios mokyklą ir gimnaziją, vėliau mokytojų kursus. 1923 m. įstojo į Lietuvos universiteto Matematikos – fizikos fakultetą, tačiau dėl sunkių materialinių sąlygų mokslų nebaigė.

Nuo vaikystės domėjosi mechanika. Baigęs mokytojų kursus nuo 1919 m. dirbo Šiaulių pradinėje mokykloje. Sukonstravo ir pagamino reikiamų mokymo priemonių savo mokyklai, gimnazijai, mokytojų seminarijai, buvo pakviestas dirbti ir į šias mokymo įstaigas. Šiaulių berniukų gimnazijoje kartu su mokiniais konstravo radijo aparatus, kartu su Stasiu Brašiškiu eksperimentavo darydamas įvairias antenas, atliko bandymų su elektromagnetinėmis bangomis, sukonstravo dvilempį radijo imtuvą su ausinėmis.

Domėjosi etnografija, dalyvavo kraštotyros ekspedicijose, rašė straipsnius.

Paskutinius gyvenimo metus praleido Žagarėje, ten ir mirė. Palaidotas seniausioje kapinių dalyje, ant kalnelio. Ilgą laiką kapo vieta nebuvo žinoma. 1989 m. Aušros muziejaus darbuotoja Genovaitė Žukauskienė kapavietę surado, sutvarkė, ant kapo pastatyta medinė paminklinė lenta su dekoratyviniais elementais (autorius tautodailininkas Aleksas Steponavičius).