Kirasyrų pulkas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Kirasyrų pulkas
it. Reggimento corazzieri
Veikimo laikas 1868–dabar
Valstybė Italijos vėliava Italija
Pavaldus Karabinierių korpusui
Rūšis kavalerija
Paskirtis Italijos prezidento asmens apsauga
Būstinė „Alessandro Negri di Sanfront“ kareivinės
Šūkis Virtus in periculis firmior

Kirasyrų pulkas (it. Reggimento corazzieri, anksčiau it. Comando Carabinieri Guardie del Presidente della Repubblica) – Italijos elitinis karinis dalinys (kuopa Karabinierių korpuso sudėtyje), naudojamas kaip Italijos prezidento garbės sargyba.

Kirasyras poste prie Prezidento rūmų

Kirasyrai nuo kitų karabinierių skiriasi uniforma ir ūgiu. Į kirasyrus priimami tik vyrai, kurių ūgis viršija 195 cm.

Dalinio šaknys siekia XIV a. pabaigą, kai Savojos grafas Amadėjus VII kaip asmens sargybinius naudojo arbaletininkų dalinį. XVI a. Savojos hercogas Emanuelis Filibertas perorganizavo Savojos kariuomenę ir joje įsteigė asmens apsaugos raitųjų lankininkų dalinį (it. Guardia D'Onore). Ši sargyba 1590 m. Monso apgulties metu išgelbėjo Savojos hercogą Karlą Emanuelį I. Karlas Emanuelis suformavo kirasyrų kuopą (it. Compagnia Corazzieri del Duca), kurią jo įpėdiniai dar padidino.
1854 m. karaliaus apsauga karo metu tapo karabinieriai. 1868 m. vasario 7 d. princo Umberto ir Margeritos Savojietės (Margherita di Savoia) vestuvėms buvo suformuota raitoji garbės sargyba (it. Squadrone Carabinieri Guardie del Re), kurią sudarė 80 karabinierių. Šis naujas dalinys 1870 m. sausio 7 d. buvo pervadintas į Karališkąją karabinierių sargybą (it. Carabinieri Guardie del Re) ir jai buvo patikėta karaliaus apsauga.

Panaikinus Italijos karalystę ir paskelbus Italijos respubliką 1946 m. kirasyrų dalinys buvo suformuotas iš naujo kaip kavalerijos eskadronas.

2006 m. vasarį Corazzieri dalyvavo pakeliant XX Žiemos olimpinių žaidynių vėliavą Turine (Italija).