Keturi apokalipsės raiteliai

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Keturi apokalipsės raiteliai
Four of the Apocalypse.jpg
PavadinimasI quattro dell'apocalisse
Kilmės šalisFlag of Italy.svg Italija
RežisieriusLucio Fulci
Scenaristas (-ai)Ennio de Concini
Metai1975
Žanrasvesternas
Trukmė104 min.
Kalbaitalų
IMDb įrašas

Keturi apokalipsės raiteliai (it. I quattro dell'apocalisse) – 1975 m. režisieriaus Lucio Fulci sukurtas filmas, interneto svetainėje allmovie.com vadinamas „vienu originaliausiu kada nors nufilmuotu „spageti“ vesternu.“[1].

Pagrindiniai aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aktorius – vaidmuo
  • Fabio Testi – Stabis Prestonas
  • Lynne Frederick – Emanuelė „Bani“ O‘Neil
  • Michael J. Pollard – Klemas
  • Harry Baird – Badas
  • Tomas Milian – Čakas

Turinys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Lošėjas kortomis Stabis Prestonas atvyksta į vieną miestelį Vakarų Jutoje, tikėdamasis čia kuriam laikui įsikurti, tačiau vietinis šerifas neketina leisti mieste atsirasti dar vienam sukčiui, todėl uždaro jį į kalėjimą, kur kameroje jau sėdi nėščia prostitutė Bani, girtuoklis Klemas ir kvaištelėjęs juodaodis Badas. Naktį mieste pasirodo nepažįstamieji su kaukėmis, kurie žudo nelojalius piliečius, o šerifas į tai nesikiša. Ryte jis paaiškina, kad nepažįstami mieste pasirodo periodiškai ir taip palaiko tvarką, tačiau jų veidų niekas nėra matęs. Šerifas duoda ketveriukei vežimą su arkliu ir liepia palikti miestą.

Keliaudami į kitą miestą, esantį už 200 mylių, jie tampa plėšiko Čako įkaitais. Apsvaiginęs juos žolelėmis, Čakas pagrobia vežimą, daiktus, išprievartauja Bani, sužeidžia bandžiusį pasipriešinti Klemą ir palieka juos vienus. Ketveriukė pasidaro neštuvus ir keliauja toliau. Tarp Stabio, genamo noro atkeršyti Čakui, ir Bani vis labiau didėja simpatija, tačiau kelionė sudėtinga ir jie turi vis mažiau vilties likti gyvi. Kelyje jiems tenka patirti išdavystę, pažeminimą, draugų mirtis ir net kanibalizmą.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. www.allmovie.com [1]