Karinis filmas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
1998 m. Steven Spielberg režisuota karinė drama „Gelbstint eilinį Rajaną“ laimėjo 5 Oskarus.

Karinis filmasfilmo žanras, kurio dėmesio centre – karas, ypač sausumos, jūrų ir oro karinių pajėgų mūšiai. Šios scenos perteiktos pagal dramos žanrą. Ypač daug karinių filmų sukurta XX a.[1][2]

Režisieriaus Samuel Fuller teigimu, „karinių filmų tikslas – emociškai ar asmeniškai perteikti žiūrovui karo veiksmą“.[3]

Kariniuose filmuose dažnai rodomos kovų, išlikimo ir pabėgimo, pasiaukojimo scenos, paliečiamos kovos beviltiškumo ir nežmoniškumo, karo poveikio visuomenei temos, moralinės ir žmogiškos karo problemos. Daugiausiai pastatoma karinių filmų, paremtų II pasauliniu karu. Kariniuose filmuose istorijos būna išgalvotos, paremtos biografija arba istorija.

Tokios šalys kaip Kinija, Indonezija, Japonija ir Rusija karinius filmus kuria pagal savo tradicijas, istorinius mūšius ir paliečia tokius žanrus kaip veiksmo, istoriniai ir romantiniai filmai.

Pagrindiniai karinių filmų subžanrai yra šie: dokumentika, komedija, propaganda, filmai apie povandeninius laivus, animacija, anti karo filmai, filmai apie karinius kalinius.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Neale 2000, p. 117.
  2. Manchel, Frank (January 1990). Film Study: An Analytical Bibliography. Fairleigh Dickinson Univ Press. p. 200. ISBN 978-0-8386-3186-7.
  3. Macnab, Geoffrey (20 October 2014). „Fury, film review: Brad Pitt stars as an unsympathetic hero in muted war movie“. The Independent. Nuoroda tikrinta 5 March 2015.

Literatūra[redaguoti | redaguoti vikitekstą]