Pereiti prie turinio

Kampinis reflektorius

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Kampinio reflektoriaus veikimo principas
Plūduras su kampiniais reflektoriais

Kampinis reflektorius, kampinis atšvaitas (angl. corner reflector) – trijų tarpusavyje statmenų plokštumų struktūra, nepriklausomai nuo kritimo kampo atspindinti šviesą arba radijo bangas tiesiai jų siųstuvo kryptimi. Radijo bangų kampinis reflektorius susideda tiesiog iš metalinių plokščių. Šviesos bangoms reikalingi veidrodžiai.

Radijo bangų kampiniai reflektoriai (dar vadinami radiolokaciniais atšvaitais) montuojami ant laivų (ypač gelbėjimosi valčių), plūdurų ir kitais atvejais, kuomet svarbu objektą gerai ir patikimai aptikti radarų pagalba.

Daugelio smulkių šviesos kampinių reflektorių struktūra naudojama dviračių ir automobilių atšvaituose, kurie atspindi šviesą jos šaltinio kryptimi ir todėl yra gerai matomi stebėtojo turimo žibinto ar prožektoriaus šviesoje.

Kampiniai reflektoriai naudojami kaip radiolokacinio maskavimo priemonė. Pvz., išilgai kelio prismaigsčius karčių su kampiniais reflektoriais šie duoda tokias ryškias atšvaitas, kad radaras neaptinka tuo keliu važiuojančių tankų ar kitos technikos.

Kampinis reflektorius gali susidaryti ir atsitiktinai. Pavyzdžiui, kai kurios architektūrinės struktūros (aukšti statiniai su daugeliu balkonų ir pan) sudaro kampinį reflektorių garso bangoms – toks statinys efektyviai grąžina garso aidą (pavyzdžiui, pliaukštelėjus delnais). Ties lėktuvo uodega gali susidaryti gerai radijo bangas atspindintis kampinis reflektorius – kariniuose lėktuvuose tai nepageidautina ir to vengiama.

Pridėjus daug smulkių kampinių reflektorių, galima pagaminti šviesą atspindinčius dažus, nors tam yra ir kitokių būdų.