Juozas Vaičekauskas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Juozas Vaičekauskas (1908 m. lapkričio 10 d. Pernaravoje, Kėdainių raj.1978 m. spalio 10 d. Kaune) – vargonininkas, chorvedys ir pedagogas.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Mokėsi Kampų pradžios mokykloje ir Kėdainių gimnazijoje. Privačiai išmokęs vargonuoti, vargonininkavo Kėdainių ir Ukmergės apskričių parapijose. Visur turėjo subūręs ir bažnytinius chorus. Dirbdamas lankė Juozo Naujalio vargonininkų kursus Kaune.

19451950 m. choro dirigavimo mokėsi Kauno Juozo Gruodžio muzikos mokykloje (dėst. Nikodemas Martinonis). Vadovavo įvairiems Kauno miesto ir rajono vaikų bei suaugusiųjų chorams: audinių fabriko „Drobė“, milicijos mokyklos, banko ir prekybos darbuotojų, Kauno rajono žemės ūkio mechanizacijos ir elektrifikacijos instituto (19581966 m.) bei kt.

19531970 m. mokė muzikos ir dainavimo, vadovavo vaikų chorui Raudondvario (Kauno raj.) aštuonmetėje mokykloje. Vėliau mokytojavo Kauno Panemunės 13-ojoje vidurinėje mokykloje ir vadovavo moksleivių chorams. Chorus parengdavo Kauno miesto ir rajono, taip pat respublikinėms dainų šventėms, su jais dalyvaudavo konkursuose. Pedagogas buvo Kauno miesto ir rajono dainų švenčių dirigentas.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Boleslovas Zubrickas. Pasaulio lietuvių chorvedžiai: enciklopedinis žinynas. Vilnius, 1999. Informacijos publikavimui gautas žodinis autoriaus leidimas.