Julara

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Julara
angl. Yulara
Yulara from helicopter (August 2004).jpg
Julara iš paukščio skrydžio
Laiko juosta: (UTC+9:30)
Valstybė Australijos vėliava Australija
Valstija Šiaurės Teritorija Šiaurės Teritorija
Gyventojų (2011) 881
Kirčiavimas Jularà[1]

Julara (angl. Yulara) – gyvenvietė centrinėje Australijoje, Šiaurės Teritorijoje. Mieste yra oro uostas, bei turistams skirta infrastruktūra.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Miestas įkurtas 1984 m., kaip taškas iš kurio turistai galėtų vykti į pasaulio paveldo objektus – Uluru (20 km) ir Kata Čiutą (50 km). Iš pradžių buvo aptarnaujami tik pavieniai lankytojai, o paskui mieste ėmė kurtis kempingai, parduotuvės ir restoranai, kuriuose lankosi ir apsistoja kelionių grupės iš daugelio šalių, ypač Europos.

Gyventojus didžiąja dalimi sudaro sezoniniai turistus aptarnaujantys darbuotojai; tik keli gyventojai nuolat gyvena čia. Ten esančios anangu bendruomenės prašymu, alkoholis anangu genties nariams neparduodamas.

Nors dabar miestą galima pasiekti lėktuvu iš Alis Springso, Sidnėjaus, Melburno, Kernso ir Perto vos per kelias valandas, pavieniai keliautojai ir kelionių bendrovės kartais renkasi keturių–penkių valandų sausumos keliones per dykumas iš Alis Springso, esančio už 400 km.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Pasaulio vietovardžiai. Afrika. Antarktida. Australija. Okeanija. Internetinė duomenų bazė. – Vilnius: MELC, VLKK. Prieiga internete: Jularà.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]