Pereiti prie turinio

John Henry Schwarz

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
John Henry Schwarz
John Henry Schwarz
Gimė 1941 m. lapkričio 22 d.
Šiaurės Adamsas, JAV
Tautybė amerikietis
Sritis teorinė fizika
Įstaigos Prinstono universitetas
Kalifornijos technologijų institutas
Alma mater Harvardo koledžas
Žinomas už stygų teorija
kvantinė gravitacija
Žymūs apdovanojimai Dirako medalis (1989)

John Henry Schwarz (Džonas Henris Švarcas, g. 1941 m. lapkričio 22 d.) – JAV fizikas teoretikas, vienas pagrindinių superstygų teorijos vystytojų pasaulyje.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Džonas Švarcas gimė Šiaurės Adamse, Masačusetse (JAV). 1962 m. baigė matematikos bakalauro studijas Harvardo koledže, o 1966 m. Kalifornijos Berklio universitete gavo mokslų daktaro laipsnį. 19961972 m. dirbo Prinstono universitete, vėliau atvyko į Kalifornijos technologijų institutą ir ten dirba iki šiol.

Žymūs pasiekimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kelerius metus buvo vienas iš nedaugelio fizikų, kurie gvildeno stygų teoriją kaip vieną iš perspektyviausių kvantinės gravitacijos teorijų. 1984 m. jo darbas su Michael Green apie anomalijos panaikinimą I tipo stygų teorijoje privedė prie taip vadinamos pirmosios superstygų revoliucijos, kuri padėjo atkreipti daugelio pasaulio fizikų teoretikų dėmesį į merdinčią stygų teoriją.

Apdovanojimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1989 m. D. Švarcas apdovanotas Tarptautinio teorinės fizikos centro Dirako medaliu. 2002 m. – Amerikos fizikų draugijos Dannie Heineman matematinės fizikos prizu.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]