Jason Kay

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jason Kay
Biografija
Dar žinomasJay Kay
Gimė1969 m. gruodžio 30 d. (54 metai)
KilmėStretfordas, JK
ŽanraiAcid Jazz,
pop,
electro,
soul,
funk,
disco,
rock
Kūrinių kalbosanglų
Veikladainininkas, dainų kūrėjas
Instrumentaivokalas
Aktyvumo metai1992–
Susijusi veiklaJamiroquai

Jason Luís Kay (geriau žinomas sceniniu vardu Jay Kay g. 1969 m. gruodžio 30 d. Stretforde, Jungtinėje Karalystėje) – muzikos atlikėjasAnglijos.

Jis yra pagrindinis Jamiroquai grupės narys, eilių ir muzikos autorius. Jo abu tėvai taip pat buvo muzikantai.

Jasonas turėjo brolį dvynį, tačiau jis mirė netrukus po gimimo. Dažnai Kay teigia, jog vis dar jaučia dvasinį ryšį su savo broliu. Jį užaugino jo mama žydė, o savo biologinį tėvą Jasonas sutiko tik 2001 m.

Būdamas trylikos metų jis su savo patėviu pusę metų gyveno Tailande. Grįžęs iš šios šalies Jasonas nutarė pakeisti savo gyvenimą ir pradėjo įrašinėti savo kūrybos muziką elektroniniu būgnu. Šiuo metu jis sukūrė savo grupę „Jamiroquai“. Grupės vardas kilo iš dviejų žodžių – Jam session (improvizuotas grojimas) ir Irokėzų (angl. Iroquois) indėnų genties pavadinimo sudurtinio žodžio. Su savo grupe Jasonas yra laimėjęs Grammy ir MTV apdovanojimus, o grupės albumų pardavimai pasaulyje viršija 21 milijoną kopijų.

Jayson Kay aktyviai dalyvauja visuomeniniame gyvenime. Jis priklauso gyvūnų apsaugos asociacijai, kuri pasisako prieš gyvūnų naudojimą cirkuose.

Taip pat skaitykite[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]