Jamaikos herbas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Jamaikos herbas

Jamaikos herbas – sidabriniame herbo skyde raudonas kryžius. Jame penki auksiniai ananasai. Virš skydo auksinis heraldinis šalmas su auksine mantija sidabriniu vidumi, virš jo – šalmo papuošalas – tupintis ant rąsto Jamaikos krokodilas. Skydą prilaiko skydininkai – moteris su krepšiu ananasų yra dešinėje (priekinėje) skydo pusėje ir vyras su ietimi – kairėje. Herbo papėdėje rausva juosta su devizu Out of Many, One People.

Simbolika[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Visi herbo simboliai atstovauja skirtingoms Jamaikos gyvenimo sritims: ananasai – vietiniai vaisiai, Taino genties žmonės – pirmieji gyventojai, o krokodilas – vietinis roplys. Karališkojo šalmo panaudojimas herbe simbolizuoja išskirtinę malonę, gautą iš Anglijos.

Istoriniai faktai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Spręsdamos, kaip turėtų atrodyti tinkamas nepriklausomos Jamaikos herbas, ir Vyriausybė, ir opozicija sutarė dėl vieno: tuometinis herbas (patvirtintas 1661 m.) buvo „simbolis, tautai turintis didžią istorinę reikšmę“ ir todėl turėjo būti išsaugotas.

Herbe įrašytas devizas pradžioje buvo lotyniškai – Indus Uterque Serviet Un, o 1962 m. buvo išverstas į anglų kalbą – Out of Many, One People.

Jamaikos herbas buvo suteiktas Jamaikai 1661 m. Karališkuoju potvarkiu. Originalą sukūrė Viljamas Sankroftas, tuometinis Kenterberio arkivyskupas.