Jakob Roggeveen

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Bullet purple.png
Bullet purple.png
Jakob Roggeveen
Jakob Roggeveen
Gimė: 1659 m. vasario 1 d.
Mirė: 1729 m. sausio 31 d. (69 metai)
Veikla: olandų jūrininkas, keliautojas, teisininkas.

Jakobas Rogevenas (1659 m. vasario 1 d. Midelburge – 1729 m. sausio 31 d. ten pat) – olandų jūrininkas, keliautojas, teisininkas.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1683 m. tapo Midelburgo miesto notaru. 1690 m. Herdevjko universitete baigė teisę, teisės daktaras. 1706 m. prisijungė prie Olandijos Rytų Indijos kompanijos ir nuplaukęs į Bataviją ten dirbo teisininko darbą.

1724 m. išvyko į savo ekspediciją ieškoti Terra Australis. Iš Nyderlandų išplaukė laivais Arend, Thienhoven ir Afrikaansche Galey. Praplaukė Malvinų salas, apiplaukė Ugnies Žemę, įplaukė į Ramųjį vandenyną. Išsilaipino Valdivijoje.

Toliau tęsė kelionę į rytus – aplankė Chuano Fernandeso salas, 1722 m. balandžio 5 d., Velykų sekmadienį atrado Vėlykų salą (Rapanujį). Praplaukė Okeaniją (Tuamotu, Visuomenės salas, Samoa), atrado nemažai salų. Grįžęs į Bataviją, Rogevenas buvo areštuotas už monopolijos teisės pažeidimus.

1723 m. grįžo į Nyderlandus. Savo kelionę aprašė knygoje De val van 's werelds afgod.

Literatūra[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Jacob Roggeveen: Twee jahrige reyze rondom de wereld met drie scheper (1721) door last v.d.: Nederl Westind, Maatschappen, Dortrecht 1728 (vertimas į vokiečių k.: Friedrich Schulze-Maizier: Die Osterinsel, Insel-Verlag Leipzig 1926).