Irena Ona Čibirienė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Irena Ona Čibirienė
Gimė 1922 m. lapkričio 14 d.
Šiaulėnai, Šiaulių apskritis
Mirė 2010 m. spalio 16 d. (87 metai)
Nemenčinė, Vilniaus rajono savivaldybė
Sutuoktinis (-ė) Leonas Čibiras
Veikla Lietuvos gydytoja oftalmologė
Alma mater Vilniaus universitetas

Irena Ona Čibirienė-Mikalauskaitė (1922 m. lapkričio 14 d. Šiaulėnai, Šiaulių apskritis – 2010 m. spalio 16 d. Nemenčinė, Vilniaus rajono savivaldybė) – Lietuvos gydytoja oftalmologė, habilituota biomedicinos mokslų daktarė.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vyras Leonas Čibiras. 1948 m. baigė Vilniaus universitetą. 1962 m. Vilniaus universitete apgynė disertaciją „Toksoplazmozė kaip viena iš aklumo, silpnaregystės ir komplikuoto žvairumo priežasčių“, medicinos kandidatė. 1985 m. apgynė disertaciją „Hemodinamikos ir akies kraujagyslių struktūriniai-funkciniai pakitimai sergant reumatinėmis ligomis“, medicinos mokslų daktarė.

Nuo 1948 m. dirbo Vilniaus ir Kauno ligoninėse, Zoologijos ir parazitologijos institute, 19641990 m. – Eksperimentinės ir klinikinės medicinos institute, 19941995 m. – Vilniaus universiteto Bendrosios terapijos ir reumatologijos klinikoje.

Mokslinė veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kartu su kitais bendradarbiais išrado lazerinės šviesografijos metodą ankstyvajai sisteminės sklerodermijos diagnostikai. Patobulino reooftalmologijos metodą, skirtą akies dugno ir akies obuolio priekinio segmento kraujagyslėms fotografuoti. Pasiūlė įvairių sisteminių ir reumatinių ligų diferencinės diagnostikos būdų.[1]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Irena Ona Čibirienė. Visuotinė lietuvių enciklopedija, T. IV (Chakasija-Diržių kapinynas). – Vilnius: Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas, 2003. 330 psl.