Initial D

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Initial D
Žanras Drama, sportas[1]
Manga
Autorius Shuichi Shigeno
Leidėjas Japonija Kodansha
KanadaJungtinės Amerikos Valstijos Tokyopop
Serializuota  Young Magazine
Leidimo metai 1995 – 2013
Tomų sk. 48
TV anime :
Initial D
Initial D: Second Stage
Initial D: Fourth Stage
Initial D: Fifth Stage
Initial D: Final Stage
Režisierius Shin Misawa (D)
Shin’ichi Masaki (2)
Tsuneo Tominaga (4)
Mitsuo Hashimoto (5)
Studija Studio Comet,
Studio Gallop (D)
Pastel (2)
A.C.G.T. (4)
SynergySP (5)
Kanalas Japonija Fuji TV, Animax
Rodymo laikotarpis 1998–2006 – 2012–2014
Serijų sk. 81
Filmas: Initial D: Third Stage
Režisierius Noritsugu Yamaguchi
Studija Studio Deen
Išleidimo data 2001 m.
Trukmė 105 min.

Initial D (jap. 頭文字D(イニシャル・ディー) = Inisharu Dī) – japonų sporto tematikos manga, parašyta ir iliustruota Šuičio Šigeno. Komiksai žurnale „Young Magazine“ publikuoti nuo 1995 iki 2013 m., vėliau skyriai leidyklos „Kodansha“ buvo surinkti į 48 tomus. Istorija sukasi aplink nelegalių japoniškų gatvės lenktynių, ypatingai drifto, pasaulį,[1] kur visas veiksmas vyksta kalnų perėjose ir rečiau miestuose ar jų teritorijose. Profesionalus lenktynininkas ir drifto pradininkas Keiičis Cučija prie kūrimo prisidėjo redakcinėmis pastabomis. Kūrinio veiksmas vyksta Gunmos prefektūroje, konkrečiau Kanto regiono kalnuose ir juos supančiuose miestuose ir miesteliuose, nors dauguma vietovių yra pramanytos.

Manga buvo adaptuota į keletą televizijos anime serialų ir OVA, sukurtų studijų „OB Planning“, „Studio Comet“, „Studio Gallop“, „Pastel“, „A.C.G.T“ ir „SynergySP“. 2005 m. išleista vaidybinio filmo ekranizacija.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Protagonistas Takumis Fudživara dirba degalinėje aptarnaujančiuoju darbuotoju kartu su savo draugu Icukiu, siekdamas užsidirbti pinigų mašinai, kuria jiedu ketina driftinti vingiuotais Akinos kalno keliais. Jo kolegoms nežinant, Takumis papildomai uždarbiauja jau keletą metų vakarais iki pat paryčių išvežiodamas tofu iš tėvo krautuvėlės, tokiu būdu pasyviai gerindamas savo, kaip vairuotojo, įgūdžius už šeimos automobilio, senstančio Toyota Sprinter Trueno, vairo.

Netrukus po to, kai prasideda pasakojimas, RedSuns, lenktynininkų mėgėjų komanda iš Akagio, meta iššūkį vietinei Speedstars komandai ant Akinos kalno. Netekę vilties po RedSuns komandos lyderių pasivažinėjimo pasibandymui, Speedstars nariai ima manyti, jog pralaimės. Kiek vėliau tą pačią naktį antras pagal pajėgumą iš RedSuns lyderių, Keisukė Takahašis, vykdamas namo po paskutiniojo pasivažinėjimo, kelyje netikėtai „nušluojamas“ paslaptingojo Sprinter Trueno vairuotojo, nepaisant to, jog minėtas automobilis nė iš tolo neprilygsta Keisukės vairuojamajam. Vairuotojo tapatybės spėlionės priveda prie Buntos Fudživaros, Takumio tėvo. Speedstars nariai bando įtikinti Buntą padėti jiems įveikti RedSuns. Iš pradžių šis nesutinka, bet vėliau atsako, kad galbūt pasirodysiąs. Tuo pat metu Takumis paprašo tėvo paskolinti automobilį išvykai su drauge. Bunta tuo pasinaudoja, sutikdamas su sąlyga, jog Takumis įveiks RedSuns.

Lenktynių vakarą Trueno nepasirodo, tad Speedstars pirmajam važiavimui pasirenka atsarginį vairuotoją. Likus kelioms akimirkoms iki lenktynių pradžios, pasirodo Trueno. Speedstars narių nuostabai iš automobilio išlipa Takumis, ne Bunta.

Lenktynių metu Takumis nesunkiai įveikia RedSuns vairuotoją, atlikdamas pavojingą manevrą staigiame kalnų kelio posūkyje. Gėdingas RedSuns komandos pralaimėjimas nukloja pamatus tolimesnei serialo siužeto eigai: vairuotojai iš kaimyninių prefektūrų atvyksta mesti iššūkio Takumiui ir jo legendiniam automobiliui.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. 1,0 1,1 „The Legendary Tofu Delivery Car Drifts to Yushi-Con“. Anime News Network. 2018-07-25. Nuoroda tikrinta 2019-02-07. „Initial D is a high-octane drift-racing themed sports anime and manga“ 

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]