Indonezijos kultūra

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Indonezijos kultūra

Šis straipsnis yra apie Indonezijos kultūrą.

Indonezijoje gyvena daug susijusių, bet kultūriškai ir lingvistiškai skirtingų grupių, dauguma kurių etniškai yra malajai.

Menas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Jaunosios Balio šokėjos. G Larson nuotrauka
Muzikantai akomponuoja šokėjoms. G Larson nuotrauka

Indonezijos menui turėjo įtakos keletas kultūrų. Pvz., garsūs Javos ir Balio šokiai susiję su hinduistine kultūra ir mitologija.

Gerai žinomi ir Javos bei Balio lėlių šešėlių teatrų pasirodymai, kuriuose vaizduojami mitologiniai įvykiai. Daugelis salų žinomos savo specifiniais batik ir ikat technologijų drabužiais.

Muzika[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Indonezija kultūriškai yra daugialypė ir joje gimė daug muzikos formų, labiausiai iš jų žinoma Javos, Sumatros ir Balio muzika. Garsiausia yra centrinės bei rytų Javos ir Balio gamelan ansamblių grojama tradicinė muzika. Labai populiarus yra modernus muzikos stilius Dangdut bei susijęs šokio stilius. Dangdut toks populiarus, kad naudojamas daugelyje politinių kampanijų, siekiant patraukti didesnės audiencijos dėmesį.

Literatūra[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žymiausias šiuolaikinis Indonezijos rašytojas yra Pramoedya Ananta Toer, Magsaysay premijos laureatas ir vienas iš kandidatų į Nobelio premiją literatūros srityje. Kitas žymus autorius – „45 kartos“ autorių grupės, kurios nariai aktyviai dalyvavo Indonezijos nepriklausomybės judėjime, narys poetas Chairil Anwar. Prezidento Suharto valdymo metu kūrybos laisvė buvo varžoma, todėl iš šio laikotarpio žymių autorių yra mažai.

Kultūros paminklai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

UNESCO saugomi kultūros paminklai ir objektai: