In the Nightside Eclipse

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
In the Nightside Eclipse
In the Nightside Eclipse viršelis
Emperor studijinis albumas
Išleistas 1994 m.
Įrašytas 1993 m. liepą
Žanras Symphonic black metal
Trukmė 48:29
Įrašų kompanija Candlelight Records
Prodiuseris Emperor, Eirik Hundvind
Emperor chronologija
As the Shadows Rise
(1994)
„In the Nightside Eclipse“
(1993)
Anthems to the Welkin at Dusk
(1997)

In the Nightside Eclipse (angl. „Tamsiosios pusės užtemime“) – pirmasis norvegų black metal grupės „Emperor“ studijinis albumas ir ketvirtasis išleistas dainų įrašas apskritai. „In the Nightside Eclipse“ buvo išleistas 1994 m. „Candlelight Records“ leidyklos.

„In the Nightside Eclipse“ yra laikomas vienu svarbiausių albumų black metal istorijoje. Jame pirmą kartą šis metalo žanras buvo maišytas su progresyviuoju ir simfoniniu stiliumi. Muzikos kritikas Steve Huey albumą apibūdino, kaip „tobulai pagaunantį black metal esmę ir kartu visiškai perrašantį žanro taisykles“.[1] „In the Nightside Eclipse“ davė pradžią eksperimentams ir naujovėms norvegiškajame black metal žanre ir simfoniniam black metal žanrui. Šiuo metu kritikų yra laikomas metalo klasika.[2][3]

Albumo muziką įkvėpė vikingų istorijos, senovės skandinavų religija, J. R. R. Tolkien kūryba, Bram Stoker „Drakula“, Rytų Europos folkloras, to laikmečio norvegiško black metalo satanistinė pasaulėžiūra.[1] Viršelyje naudojamas Kristian Wåhlin paveikslas, vaizduojantis tamsiame ir šaltame kraštovaizdyje žygiuojančius orkus iš Tolkieno kūrybos.

„In the Nightside Eclipse“ yra vienintelis „Emperor“ albumas su bosiniu gitaristu Terje Vik Schei – Tchort. Taip pat tai yra paskutinis grupės įrašas, kuriame būgnais grojo Bård Guldvik Eithun – Faust, dar prieš albumo išleidimą nuteistas ir įkalintas už žmogžudystę. Gitaristas Thomas Thormodsæter Haugen – Samoth prieš išleidžiant albumą taip pat jau buvo įkalintas 16 mėnesių už Skjoldo bažnyčios sudeginimą, o Tchort kalėjo už užpuolimą, tad vokalistas ir gitaristas Vegard Sverre Tveitan – Ihsahn buvo vienintelis tuometinės grupės sudėties narys laisvėje. Galutinį muzikos variantą galiausiai miksavo iš kalėjimo išėjęs Samoth ir Ihsahn.

1999 m. albumas buvo perleistas („remastered“), pridėjus dvi naujas dainas – „Bathory“ grupės „A Fine Day to Die“ koverį bei „Mercyful Fate“ dainos „Gipsy“ koverį. 2004 m. jis buvo dar kartą perleistas, pridedant gyvo garso įrašus iš 1997 m. koncertų. 2014 m. „In the Nightside Eclipse“ dvidešimtmečio proga „Emperor“ išleido „remastered deluxe“ albumo versiją. Joje įdėtos papildomos dainos iš 1994 m. LP plokštelės „As the Shadows Rise“, 1993 m. neredaguoti perklausų įrašai, alternatyvūs dainų miksai.

Dainos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. „Intro“
  2. „Into the Infinity of Thoughts“
  3. „The Burning Shadows of Silence“
  4. „Cosmic Keys to My Creations & Times“
  5. „Beyond the Great Vast Forest“
  6. „Towards the Pantheon“
  7. „The Majesty of the Night Sky“
  8. „I Am the Black Wizards“
  9. „Inno A Satana“

Nariai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos ir šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]