Ievos Simonaitytės memorialinis muziejus

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Ievos Simonaitytės memorialinis muziejus
Adresas Vingio g. 11, LT-96340 Priekulė Klaipėdos rajonas
Kontaktai Tel. (8  46) 45 42 47 El. p: simonaitytes.muziejus@gmail.com
Filialo vadovė Laima Lemežienė

Ievos Simonaitytės memorialinis muziejus buvo įkurtas 1979 m. buvusiame rašytojos vasarnamyje Priekulėje, Vingio g. 11. Nuo 1984 m. liepos 6 d. lankytojams prieinamoje ekspozicijoje galima susipažinti su I. Simonaitytės gyvenimu ir kūryba. Joje eksponuojamos nuotraukos, dokumentai, visų jos knygų pirmieji leidimai bei kiti asmeniniai daiktai.

Muziejuje išsaugota autentiška (19611978 m.) vasarnamio aplinka: baldai, paveikslai, suvenyrai, dovanos. Darbo kambaryje saugoma asmeninė rašytojos namų biblioteka.

Veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Muziejus mini I. Simonaitytės gimtadienius ir kitas atmintinas datas. Organizuojami susitikimai su I. Simonaitytės literatūrinės premijos laureatais, rengiami naujų knygų pristatymai. Per tarptautines muziejų dienas vyksta renginys „Šviesos naktyje“.

Muziejaus lankytojams suteikiama informacija apie I. Simonaitytės gyvenimą ir kūrybą. Jį aplanko ne tik Lietuvos gyventojai. Būta svečių iš Armėnijos, Australijos, Japonijos, JAV, Lenkijos, Moldovos, Prancūzijos, Rusijos, Slovakijos, Švedijos, Šveicarijos ir kitų šalių.

Edukacinės programos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • „Kas ji – Ieva Simonaitytė?“ (siūloma vaikams 6-10 m.)
  • „Ieva Simonaitytė – Klaipėdos krašto metraštininkė“
  • „Simonaitytės skaitymai“ (skaitoma kūrėjos kūryba arba iš jos asmeninio fondo knygų)

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]