Hernando Arias de Saavedra

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Hernando Arias de Saavedra
Paminklas Hernandui Arias de Saavedros
Gimė 1561 m. rugsėjo 10 d.
Asunsjone
Mirė 1634 m. (~73 metai)
Santa Fė
Veikla Pietų Amerikos karininkas ir politikas
Vikiteka Hernando Arias de Saavedra

Hernandas Arijasas de Savedra (dar žinomas kaip Hernandarijasas g. 1561 m. rugsėjo 10 d. Asunsjone – m. 1634 m. Santa Fė) – Pietų Amerikos karininkas ir politikas, tapęs pirmuoju Amerikoje gimusiu kolonijos valdytoju Naujajame Pasaulyje.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Hernandas Arijasas de Savedra gimė Asunsjone, buvo pavainikis Marijos de Sanabrijos ir Martino Suareso sūnus. Ankstyvoje jaunystėje įstojo į armiją ir dalyvavo užkariavimo misijose Paragvajuje ir Argentinoje. 1592 m. Chuanas Ramiresas Velaskas suteikė Hernandarijasui generolo – leitenanto laipsnį. 1596 m. tapo La Platos gubernijos generolu. 1597 m. mirus gubernatoriui, Hernandarijasas išrinktas naujuoju La Platos gubernatoriumi (tarp jų ir Buenos Airių). Šias pareigas ėjo 1597–1599, 1602–1609 ir 1615–1617 m. Savo valdymo laikotarpiu skatino uosto augimą, davė nurodymus steigti pradines mokyklas, keisti molinius namus plytiniais, atstatyti gynybinę tvirtovę, kovojo prieš kontrabandą. Rengė žygius į Urugvajų, Braziliją, Patagoniją (ieškodamas legendinio Cezarių miesto). 1604 m. buvo pagrobtas mapučių, bet išsivadavo. Rūpinosi Buenos Airių katedros statyba. Savo valdymo pabaigoje La Platos guberniją padalino į Buenos Airių ir Paragvajaus provincijas. Mirė 1634 m. Santa Fė mieste, eidamas 72 metus.

Už nuopelnus į Paragvajaus ir Argentinos vystymąsi Hernando Arijaso de Savedros garbei yra pavadintas Hernandarijaso miestas Paragvajuje, Hernandarijaso miestelis Argentinoje ir Hernandarijaso požeminis tunelis po Paranos upe.