Hernando Arias de Saavedra

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Hernando Arias de Saavedra
Busto de Hernandarias - Villa Hernandarias, Entre Ríos.jpg
Paminklas Hernandui Arias de Saavedros
Gimė 1561 m. rugsėjo 10 d.
Asunsjone
Mirė 1634 m. (~73 metai)
Santa Fė
Veikla Pietų Amerikos karininkas ir politikas
Commons-logo.svg Vikiteka Hernando Arias de SaavedraVikiteka

Hernando Arias de Saavedra (dar žinonas kaip Hernandarias g. 1561 m. rugsėjo 10 d. Asunsjone – m. 1634 m. Santa Fė) – Pietų Amerikos karininkas ir politikas, tapęs pirmuoju Amerikoje gimusiu kolonijos valdytoju Naujajame Pasaulyje.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Hernando Arias de Saavedra gimė Asunsjone, buvo pavainikis María de Sanabria ir Martín Suárez sūnus. Ankstyvoje jaunystėje įstojo į armiją ir dalyvavo užkariavimo misijose Paragvajuje ir Argentinoje. 1592 m. Juan Ramírez Velasco suteikė Hernandarijasui generolo – leitenanto laipsnį. 1596 m. tapo La Platos gubernijos generolu. 1597 m. mirus gubernatoriui, Hernandarias išrinktas naujuoju La Platos gubernatoriumi (tarp jų ir Buenos Airių). Šias parėgas ėjo 1597–1599, 1602–1609 ir 1615–1617 m. Savo valdymo laikotarpiu skatino uosto augimą, davė nurodymus steigti pradines mokyklas, keisti molinius namus plytiniais, atstatyti gynybinę tvirtovę, kovojo prieš kontrabandą. Rengė žygius į Urugvajų, Braziliją, Patagoniją (ieškodamas legendinio Cezarių miesto). 1604 m. buvo pagrobtas mapučių, bet išsivadavo. Rūpinosi Buenos Airių katedros statyba. Savo valdymo pabaigoje La Platos guberniją padalino į Buenos Airių ir Paragvajaus provincijas. Mirė 1634 m. Santa Fė mieste, eidamas 72 metus.

Už nuopelnus į Paragvajaus ir Argentinos vystymąsi Hernando Arias de Saavedra garbei yra pavadintas Hernandarijaso miestas Paragvajuje, Hernandarijaso miestelis Argentinoje ir Hernandarijaso požeminis tunelis po Paranos upe.