Pereiti prie turinio

Hermann Maier

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Hermanas Majeris
vok. Hermann Maier
H. Majeris 2006 m.
Gimė 1972 m. gruodžio 7 d. (51 metai)
Flachau, Zalcburgas
Tautybė austras
Veikla kalnų slidininkas
Žinomas (-a) už olimpinis čempionas
Žymūs apdovanojimai

Olimpinių žaidynių: 2×, 1×, 1×
Pasaulio čempionatų: 3×, 2×, 1×

Vikiteka Hermann Maier

Hermanas Majeris (g. 1972 m. gruodžio 7 d.) – Austrijos kalnų slidininkas, olimpinis ir pasaulio čempionas, Pasaulio taurės laimėtojas.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Hermanas Majeris gimė 1972 m. gruodžio 7 d. Flachau miestelyje, Zalcburgo žemėje. Jo tėvui priklausė slidininkų mokykla ir H. Majeris iš ankstyvo amžiaus lavino savo slidininko techniką.[1] 15-os metų H. Majeris buvo priimtas Nacionalinę Austrijos slidinėjimo akademiją, tačiau pašalintas iš programos per pirmuosius metus dėl kelio problemos ir dėl mažo svorio (svėrė 50 kg).[2] Jis dirbo pas plytų klojėją mokiniu ir žiemomis − slidinėjimo instruktoriumi. 1995 m. sustiprėjęs nuo fizinio darbo H. Majeris pabandė dar kartą tapti kalnų slidininku. Jis sėkmingai pasirodė Europos taurės varžybose ir 1995−96 m. sezono pabaigoje startavo trijuose Pasaulio taurės etapuose. 1996−97 m. sezone jis turėjo riešo problemų ir į kalnų slidinėjimo lyderius išsiveržė sekančiame sezone, 1998 m. sausį laimėjęs 8 Pasaulio taurės etapus, iš kurių penkis iš eilės. 1998 m. Nagano olimpinėse žaidynėse pirmoje greitojo nusileidimo rungtyje H. Majeris įspūdingai griuvo, patyrė peties ir kelio traumas, tačiau po trijų dienų grįžo į slidinėjimo trasas ir laimėjo slalomo supermilžino rungties aukso medalį. Dar po trijų dienų jis griuvo pirmajame didžiojo slalomo nusileidime, bet antruoju nusileidimu laimėjo antrąjį olimpinį aukso medalį. Po Nagano olimpiados H. Majeris laimėjo bendrosios įskaitos Pasaulio taurės laimėtojo titulą.

H. Majeris laimėjo bendrosios įskaitos Pasaulio taurės laimėtojo titulus 2000 ir 2001 m. Pastaraisiais metais jis patyrė rimtą motociklo avariją, po kurios vos neteko kojos ir turėjo praleisti 2002 m. Solt Leik Sičio olimpiadą. 2004 m. H. Majeris laimėjo ketvirtą bendrosios įskaitos Pasaulio taurės laimėtojo titulą. 2006 m. Turino olimpiadoje jis laimėjo sidabro medalį slalome supermilžine ir paskelbė, kad tai jo paskutinės olimpinės žaidynės. Kitų metų pasaulio čempionate jis nelaimėjo nei vieno medalio ir paskutinį, 54-ąjį Pasaulio taurės etapą laimėjo 2008 m. lapkritį. Tuo metu pergalėmis Pasaulio taurės istorijoje nusileido tik I. Stenmarkui (86 pergalės). Po kelių mėnesių H. Majeris patyrė kelio traumą ir po sudėtingo pooperacinio periodo pasitraukė iš profesionaliojo sporto varžybų 2009 m. spalį.[3] Dėl savo nusileidimų stiliaus, paremto fizine jėga, o ne techniškumu, H. Majeris buvo pramintas „Herminatoriumi“ pagal savo tautietį A. Švarcnegerį ir pastarojo rolę filme „Terminatorius“.[4]

Pasiekimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • Dukart olimpinis čempionas:[5]
  • 1998 m. Naganas: 2 aukso medaliai slalomo supermilžino ir didžiojo slalomo rungtyse;
  • 2006 m. Turinas: sidabras slalome supermilžine, bronza didžiajame slalome;
 • Triskart pasaulio čempionas:[6]
  • 1999 m. Veilas/Biver Krykas: 2 aukso medaliai greitojo nusileidimo ir slalomo supermilžino rungtyse ;
  • 2001 m. Sankt Antonas: sidabras greitajame nusileidime ir bronza slalome supermilžine;
  • 2003 m. Sankt Moricas: sidabras slalome supermilžine;
  • 2005 m. Bormijus: auksas didžiajame slalome;
 • 4 kartus bendrosios įskaitos Pasaulio taurės laimėtojas (1998, 2000, 2001 ir 2004 m.);
 • 54 pergalės FIS Pasaulio taurės etapuose;

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]