gvSIG

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
GvSIG
Logo gvSIG.png
GvSIG screenshot.JPG
KūrėjasgvSIG Association
Stabili versija2.1
Operacinė sistemaLinux, Microsoft Windows, Mac OS
PlatformaJava
TipasGeografinė informacinė sistema
LicencijaGNU GPL
Svetainėwww.gvsig.org

gvSIG – daugiakalbė, atviro kodo geografinė informacinė sistema (GIS) galinti dirbti ir su vektoriniais ir su taškiniais grafikos duomenimis. Ši programa turi pagrindinius vektorinės bei taškinės grafikos erdvinių duomenų kūrimo ir apdorojimo įrankius, galinčius dirbti su įvairiais failų formatais, taip pat ir su nutolusiais duomenimis. gvSIG yra aktyviai kuriama su Java programavimo kalba nuo 2003 m. Pagrindinis kūrėjas – kompanija IVER Tecnologías pagal GNU Bendrąją viešąją licenciją (GPL) [1][neveikianti nuoroda]. Programos pavadinimas, tai trumpinys iš Generalitat Valenciana, Sistema d’Informació Geogràfica.

Šiuo metu programa gvSIG veikia Windows, Linux, ir Mac OS X operacinėse sistemose. Ji palaiko daug atvirų ir nuosavybinių geospatial duomenų standartų. Įskiepių sistema leidžia praplėsti ir suderinti su daug standartų iš Open Geospatial Consortium (OGC), taigi programa yra suderinama su daugeliu kitų GIS programų ir duomenų.

Standartai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

gvSIG palaiko šiuos duomenų formatus:

gvSIG gali perskaityti nutolusius duomenis Open Geospatial Consortium (OGC) standartais:

Su gvSIG taip pat galima dirbti su nutolusiais duomenimis, pateikiamais ESRI kompanijos ArcIMS programos. Nuo 2008 m. vasario veikia įskiepis, palaikantis ESRI kompanijos ArcSDE duomenų bazes.

Taip pat palaikoma WMS technologija su MapServer bei GeoServer; taip pat WCS su MapServer; ir WFS su MapServer bei GeoServer.

Yra sukurti įskiepiai, leidžiantys gvSIG skaityti ERDAS IMG failus ir prisijungti prie PostgreSQL PostGIS bei MySQL duomenų bazių.

Yra įskiepių leidžiančių vizualizuoti ir tvarkyti laisvus redaguojamus žemėlapius iš OpenStreetMap (OSM) projekto, taip pat daug taškinių bei vektorinių duomenų analizavimo funkcijų.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]